منو دسترسی

سینی نشا معرفی محصول :

توضیحات:

سینی نشا، یکی از ملزومات تکثیر و ابزارهای باغبانی است. این سینی‌ها مخصوص کاشت بذر تا زمان رسیدن به نشاء و جوانه‌زنی هستند. عمدتا جنس سینی نشاء از استیروفوم، پلی اتیلن، پلی استیرن، پلیمر کامپاند و پلی پروپلین است. سینی نشا بستر کشتی موقتی است و معمولا در کشت گلخانه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. مراحل اولیه رشد هر بذر بسیار حیاتی و مهم است، بنابراین اگر بذر گل، بذر صیفی‌جات و سبزیجات را درون سینی نشاء بکارید، کیفیت و بقای آن تا حد زیادی تضمین می‎شود. در ادامه مطلب با نحوه استفاده و سایر مشخصات این محصول آشنا خواهید شد.

15,000 تومان
سینی نشا

مشخصات محصول

رنگ
مشکی
جنس
پلاستیکی
تعداد دفعات مصرف
یکبار مصرف

سینی نشاء

سینی نشا، یکی از ملزومات تکثیر و ابزارهای باغبانی است. این سینی‌ها مخصوص کاشت بذر تا زمان رسیدن به نشاء و جوانه‌زنی هستند. عمدتا جنس سینی نشاء از استیروفوم، پلی اتیلن، پلی استیرن، پلیمر کامپاند و پلی پروپلین است. سینی نشا بستر کشتی موقتی است و معمولا در کشت گلخانه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. مراحل اولیه رشد هر بذر بسیار حیاتی و مهم است، بنابراین اگر بذر گل، بذر صیفی‌جات و سبزیجات را درون سینی نشاء بکارید، کیفیت و بقای آن تا حد زیادی تضمین می‎شود.

سینی‌های نشا در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می‎شوند و تعداد سلول‌های آن‌ها نیز متغیر است. تمامی سلول‌های این سینی با ارتفاع و شیب ملایم و یکسانی هستند. بنابراین ریشه ها در آن‌ها به شکل عمودی رشد می‌کنند و نشا ایده آ‌لی را بدست خواهید آورد. از مزیت‌های دیگر این محصول می‌توان به عدم نفوذ نور خورشید در آن و همچنین فاصله بندی منظمی که دارد، اشاره کرد. از طرفی سینی‎های نشا مجرای هوا دارند و هوا به خوبی در آن‌ها جریان پیدا می‌کند. بنابراین گیاه به هیچ وجه دچار پوسیدگی نمی‌شود.

مزیت دیگر این محصول آن است که رطوبت را به حداقل می‌رساند و باعث می‌شود بیماری‌های قارچی کاهش یابند. این سینی‌ها طول دوره رشد گیاه را سرعت می‌بخشند و در نتیجه با استفاده از آن‌ها، محصولات به شکل زودرس، آماده بهره‌برداری می‌شوند. از آنجایی که فضای کاشت انواع نشا‌ء در سینی‎ها محدود است، نیاز به خاک، کود و آبیاری کمتری وجود دارد. بنابراین با خرید این سینی‌ها می‌توان در هزینه‌ها نیز صرفه جویی کرد. همچنین فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند و در هر بار استفاده، امکان تکثیر تعداد زیادی بذر را فراهم می‌کنند.

 

انواع سینی نشا

سینی‌های نشا همانطور که گفتیم، سایزها و اشکال گوناگونی دارند. برخی از آن‌ها تعداد حفره یا سلول بیشتر و برخی دارای تعداد کمتری هستند. همچنین برخی از این سینی‌ها چند بار مصرف بوده و برخی دیگر یکبار مصرف هستند. از طرفی سینی نشاء در ضخامت‌های مختلفی تولید می‌شود. هر چه ضخامت سینی بیشتر باشد، طول عمر و دوام آن در استفاده بیشتر خواهد بود. شکل حفره‌ها نیز معمولا متفاوت است و به انواع گوناگونی همچون دایره‌ای، مربعی، شش ضلعی و مستطیلی ارائه می‌شود. فروشگاه اینترنتی گیاهامی عرضه کننده برای شما سینی نشا را با جنس و کیفیت عالی ارائه می‌کند. بنابراین شما می‌توانید هنگام خرید، از بابت جنس، ارتفاع مناسب، ضخامت و کیفیت سینی نشا، مطمئن باشید.

 

نحوه استفاده از سینی نشا

ابتدا باید سلول‌های سینی را با مقداری خاک ترکیبی که عمدتا متناسب با بذر گیاه مورد نظر است، پر کنید. این ترکیب می‌تواند شامل خاک برگ، پرلیت، کوکوپیت و پیت‌ماس باشد. سپس باید در هر سلول یک یا دو بذر را به عمق 0.5 یا 1 سانتی‌متری از خاک قرار دهید و کمی آب روی آن اسپری کنید. به طور معمول بعد از کاشت بذرها در سینی، به مدت 3 تا 4 هفته بعد، آن‎ها شروع به جوانه‌زنی می‌کنند.  

سینی‌های نشا در انتهای هر حفره یا سلول خود سوراخ‎های زهکشی را دارند، بنابراین به خوبی رطوبت خاک را برای گیاه حفظ کرده و آب اضافه ناشی از آبیاری زیاد را خارج می‌کنند. شاید با خودتان فکر کنید که می‌توان از شانه تخم مرغ به جای سینی نشاء استفاده کرد. اما باید بگوییم که شانه تخم مرغ از نظر بهداشتی مورد تائید نیست و ممکن است زمینه ایجاد برخی باکتری‌ها و قارچ‌ها را فراهم کند. از طرفی سوراخ زهکشی و استحکام لازم را ندارد و به راحتی از بین می‌رود. بعد از کاشت بذرها بسته به اینکه به چه میزان نور یا روشنایی نیاز دارند، باید سینی را در مکان مناسبی قرار دهید و آبیاری را به شکل منظم و به اندازه برای آن‌ها انجام دهید.

 

خرید سینی نشا

به راحتی درون سینی‌های نشا می‌توانید انواع بذر گیاهان زینتی، بذر سبزی و صیفیجات همچون خیار، گوجه فرنگی، فلفل، ریحان، نعنا، پیاز و ... را پرورش بدهید و بعد از رسیدن به رشد کافی، آن‌ها را به بستر کشت مورد نظر یعنی گلدان، باغچه یا باغ، منتقل کنید. برای خرید سینی نشا باکیفیت و مرغوب، همین حالا این محصول را از سایت گیاهامی سفارش بدهید.

 

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%

سبد خرید