منو دسترسی

پیتماس گرامافلور معرفی محصول :

توضیحات:

پیتماس گرامافلور یک محصول آلمانی است. بسته بندی‌های آن از سایز 5و7 لیتری، حاوی پیتماس سیاه و سایز های 250 و 300 لیتری آن حاوی پیتماس قهوه‌ای هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد انواع پیتماس‌های موجود در بازار به ادامه مطلب مراجعه نمایید. 

80,000 تومان
اندازه بسته

پیتماس گرامافلور

پیتماس از بقایای تجزیه شده یک نوع خزه با نام اسفاگنوم (Sphagnum) به وجود می‌آید. خزه اسفاگنوم گیاهی غیر آوندی (بدون ریشه) است که در آب‌های اسیدی حاصل از بارش باران رشد می‌کند. از تجزیه این خزه مواد فیبری مرده‌ای تشکیل می‌شوند که ترکیبی از اجزای گیاه و بقایای موجودات است.

پیتماس‌ها در باتلاق‌های توربی طی چند هزار سال پدید می‌آیند. باتلاق‌های توربی به باتلاق‌هایی می‌گویند که خاک آن‌ها دارای ذغال سنگ نارس است. به همین خاطر خزه اسفاگنوم را خزه تورب نیز می‌نامند. پیت ماس ظرفیت بالایی برای نگهداری آب دارد و می‌تواند تا 20 برابر وزن خود آب جذب کند. پیتماس‌ها به سه رنگ سفید، قهوه‌ای و سیاه هستند.

هرچه تجزیه برای مدت طولانی‌تری اتفاق بیفتد و بیشتر در اعماق باتلاق باشد، اصلاحا می‌گویند پیت کاملاً تجزیه شده و مواد فیبری حاصل از آن سیاه رنگ و بدون تشخیص عناصر گیاهی خواهد بود. ذغال سنگ نارس کاملاً تجزیه شده همان پیت ماس سیاه را به وجود می‌آورد. اما هر چه تجریه کمتری اتفاق بیفتد، پیتماس به رنگ روشن‌تری همچون قهوه‌ای و یا سفید خواهد بود.

پیتماس گرامافلور یک محصول آلمانی است. بسته بندی‌های آن از سایز 5 تا 7 لیتری آن حاوی پیتماس سیاه و سایزهای 250 و 300 لیتری آن حاوی پیتماس قهوه‌ای هستند.

 

مزایای استفاده از پیتماس گرامافلور

  • افزایش مواد آلی خاک
  • تنظیم ph خاک
  • بهبود تخلخل خاک
  • حفظ رطوبت بستر کاشت
  • کاملاً استریل و ارگانیک است و محیط کشت را بهبود بخشیده و از عوامل بیماری زا حفظ می‌کند

 

موارد استفاده از پیتماس گرامافلور

برای بستر کاشت نمی‌توانید به تنهایی از پیتماس گرامافلور استفاده کنید زیرا این محصول رطوبت را بیش از حد نگه می‌دارد و باعث از بین رفتن گیاه و پوسیدگی آن می‌شود.

برای گیاهانی که آب دوست هستند، مانند پرنده بهشتی، بابا آدم و یا فیکوس که رطوبت بالایی می‌خواهند، می‌توانید 20 درصد از خاک گلدان را با پیتماس گرامافلور ترکیب کنید تا یک خاک غنی و دارای رطوبت مناسب را در اختیار داشته باشید.

 

نحوه استفاده از پیتماس گرامافلور

برای استفاده از پیتماس، باید آن را با بستر خاک، پرلیت و کوکوپیت ترکیب کنید و یک خاک غنی و تقویت شده را به وجود بیاورید که هم میزان حفظ رطوبت خوبی داشته باشد و هم امکان هوادهی، سبک سازی و ریشه دوانی گیاه فراهم باشد. توجه داشته باشید که استفاده این محصول به تنهایی توصیه نمی‌شود.

برای خرید پیتماس گرامافلور از طریق سایت فروشگاه اینترنتی گیاهامی سفارش خود را ثبت کنید و این محصول را در اسرع وقت تحویل بگیرید.

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%

سبد خرید