منو دسترسی

خاک مخصوص بونسای گرامافلور خاک مخصوص بونسای، برند گرامافلور آلمان

توضیحات:

دسته بندی محصول :خاک تخصصی

برند : گرامافلور

نوع بسته بندی : پاکت5 لیتری

خاک بونسای گرامافلور از جمله خاک‌های تخصصی موجود در بازار است که تولید کمپانی گرامافلور آلمان می‌باشد و کلیه نیازهای گونه‌های مختلف بونسای را چه از نظر تأمین مواد مغذی و چه از نظر عوامل رشدی همچون اکسیژن رسانی به خاک، حفظ رطوبت کافی، جلوگیری از بیماری‌ها و قارچ‌ها، برطرف می‌کند. 

100,000 تومان
اندازه بسته

معرفی خاک مخصوص بونسای گرامافلور

چند سالیست که کشور ژاپن اقدام به پرورش درختان کوچک و مینیاتوری در بستر گلدان کرده و این هنر را با نام بونسای (Bonsai)، ارائه می‌کند. شما می‌توانید قسمتی از طبیعت را در خانه خود به شکل یک گیاه آپارتمانی داشته باشید و از دیدن این درخت‌های مینیاتوری در ابعاد کوچک، لذت ببرید. اما باید بدانید که گیاهان بونسای برای نگهداری نیاز به شرایط خاصی دارند و باید علاوه بر هرس شاخه و ریشه‌شان، کلیه نیازهایی که دارند، تأمین شود. یکی از ضروری‌ترین نیازهای انواع بونسای برای رشد و سلامت، خاک مخصوص بونسای گرامافلور است.

خاک بونسای گرامافلور از جمله خاک‌های تخصصی موجود در بازار است که تولید کمپانی گرامافلور آلمان می‌باشد و کلیه نیازهای گونه‌های مختلف بونسای را چه از نظر تأمین مواد مغذی و چه از نظر عوامل رشدی همچون اکسیژن رسانی به خاک، حفظ رطوبت کافی، جلوگیری از بیماری‌ها و قارچ‌ها، برطرف می‌کند. شما می‌توانید این خاک عالی را به راحتی از فروشگاه اینترنتی گیاهامی با کیفیت و قیمت مناسب تهیه کنید.

 

ترکیبات و مواد تشکیل دهنده خاک مخصوص بونسای گرامافلور

این بستر کاشت یک محصول کاملاً تخصصی است که به طور ویژه برای گیاهان بونسای تولید شده و ساخت کشور آلمان می‌باشد. ترکیبات اصلی این خاک عبارتند از: کود گیاهی، پتاسیم، نیتروژن، بقایای گیاهان جنگلی و فسفر که به تقویت ریشه، سبزینگی و پرپشتی برگ‌های بونسای کمک می‌کند. این محصول با بسته بندی 5 لیتری به صورت کاملا ‌استریل و ضدعفونی شده، برای کاشت گیاهان بونسای عرضه می شود.

 درختچه‌های بونسای با توجه به فرم مینیاتوری و تغییر شکل یافته خود در این خاک تخصصی با ترکیب فوق‌العاده و مجموعه‌ای از مواد معدنی، بقایای گیاهان جنگلی، نیتروژن، کود گیاهی، فسفر و پتاسیم واکنش سریعی را نشان می دهند و رشد آن ها بهبود می یابد. پیت‌ماس موجود در این خاک عالی، به حفظ رطوبت، تامین مواد مغذی برای گیاه و کاهش نیاز آبی کمک می کند.

وجود کوکوپیت نیز باعث استریل شدن بستر کاشت شده و به تنظیم PH خاک و حفظ رطوبت کمک می‌کند. خوب است بدانید که PH ایده‌آل برای خاک بونسای معادل PH=5.8 است و این محصول مطابق با همین میزان، فرموله شده است. گیاه بونسای نیاز به خاکی دارد که به خوبی زهکشی شده و باعث تسهیل خروج آب اضافی از گلدان شود. به همین خاطر در ترکیب خاک مخصوص بونسای گرامافلور از ماسه استفاده شده است. با خروج آب اضافی از گلدان، گیاه شما به میزان نیاز خود رطوبت دریافت می‌کند و دچار پوسیدگی ریشه و قارچ نمی‌شود.

خاک مخصوص بونسای گرامافلور بسیار متخلخل است و به خوبی اکسیژن رسانی و هوادهی به ریشه را انجام می‌دهد. به این ترتیب بونسای شما می‌تواند به راحتی نفس بکشد و گردش هوای مطلوبی برای ریشه‌های آن فراهم باشد. از طرفی در این خاک مخصوص برای تأمین نیازهای گیاه از 210 میلی گرم بر لیتر نیتروژن، 150 میلی گرم بر لیتر فسفر و 270 میلی گرم بر لیتر پتاسیم استفاده شده است.

 

خاک مخصوص بونسای گرامافلور چه مزایایی دارد؟

خرید خاک مخصوص بونسای گرامافلور و ریختن آن در گلدان گیاهان آپارتمانی بونسای، همه نیازهای آن‌ها را تأمین خواهد کرد و شما دیگر نیازی به ترکیب کردن مواد و ایجاد خاک به صورت دستی ندارید. همچنین گیاه شما بعد از گذشت 4 هفته نیاز به کود دهی پیدا می کند تا مجددا شرایط مطلوبی را برای رشد داشته باشد. بنابراین می توانید از «کود مایع مخصوص بونسای فرمول یک 90 میل» یا «کود مایع بونسای کودینو» که فروشگاه گیاهامی ارائه می‌دهد، استفاده کنید.

اگر احساس کردید که رشد گیاه بونسای شما کند و یا حتی متوقف شده باید بگوییم که خاک مناسبی را برای آن انتخاب نکرده‌اید. استفاده از خاک فقیر و یا خاک باغچه معمولی برای بونسای، می‌تواند باعث خشک شدن و مرگ گیاه شود. همچنین به دلیل اینکه ریشه و برگ گیاهان بونسای، دائماً به هرس شدن نیاز دارند بسیار مستعد پوسیدگی و قارچ هستند. از این رو خاکی که برای پرورش و یا کاشت این گیاهان استفاده می‌کنید، باید مخصوص، به دور از بیماری‌های باکتریایی و قارچی و کاملاً استریل باشد. با کمک این محصول تمام مشکلات رشد، سلامت و تغذیه گیاهان بونسای شما برطرف می‌شود و می‌توانید شاهد اثرات شگفت انگیز آن باشید.

 

کاربرد و موارد مصرف خاک مخصوص بونسای گرامافلور

خاک بونسای gramoflor که به طور اختصای برای نگهداری انواع بونسای تولید شده است، یک خاک کاملاً ارگانیک است که با ترکیبات عالی و مواد مغذی ورمی کمپوست می‌باشد. این محصول که در بسته بندی 5 لیتری ارائه شده، تأثیر بسزایی در رشد و سلامت گیاهان بونسای دارد و شما می‌توانید از آن برای انواع گونه‌های بونسای خود استفاده کنید. درختچه‌های مینیاتوری بونسای با روش‌های تخصصی هرس ریشه و شاخه و نگهداری در شریط خاص به اندازه کوچک در گلدان قابل نگهداری هستند و دقیقاً مشابه درختان بزرگ موجود در طبیعت می‌باشند. بنابراین باید در خاک مخصوص نگهداری شوند تا شرایط رشد آن‌ها به خوبی محیا باشد. به طور کلی خاک بونسای باید شرایط زیر را داشته باشد:

 

  • حفظ رطوبت

خاک باید بتواند در بین هر آبیاری مقدار کافی آب را برای تأمین رطوبت بونسای در خود نگه دارد. اما باید بدانید که احتباس بیش از حد آب به درخت شما آسیب می‌رساند، بنابراین نباید از خاک‌های معمولی باغچه‌ای که بعد از آبیاری خشک و سفت می‌شوند، استفاده کنید.

 

  • زهکشی خوب

آب اضافی باید بتواند بلافاصله از گلدان خارج شود تا باعث پوسیدگی ریشه‌ها و از بین رفتن درخت بونسای شما نشود. خاک‌هایی که زهکشی مناسبی ندارند هوادهی خوبی را به ریشه‌ها انجام نمی‌دهند و مستعد تجمع نمک هستند.

 

  • هوادهی خوب

ذرات مورد استفاده در مخلوط خاک مخصوص بونسای باید به اندازه‌ای بزرگ باشند که شکاف‌های کوچک یا حفره‌های هوا بین هر ذره ایجاد شود. این شرایط به غیر از تأمین اکسیژن برای ریشه‌ها، امکان وجود باکتری‌های خوب و میکوریزا را برای بستر گیاه فراهم می‌کند. این مسئله باعث می‌شود تا پردازش غذا قبل از جذب توسط ریشه درخت و ارسال به برگ‌ها برای فتوسنتز به خوبی انجام شود.

 

  • اجزای خاک

رایج‌ترین اجزای مخلوط خاک بونسای عبارتند از آکاداما، پوکه، سنگ گدازه، کمپوست ارگانیک گلدان، کوکوپیت، ماسه، خاک رس و شن ریز.

 

خرید خاک مخصوص بونسای از فروشگاه گیاهامی

اگر شما هم به انواع درختچه‌های جذاب بونسای علاقه دارید و می‌خواهید قسمتی از طبیعت را در منزل خود داشته باشید، پیشنهاد ما به شما تهیه خاک مخصوص بونسای گرامافلور از فروشگاه اینترنتی گیاهامی است.

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%

سبد خرید