منو دسترسی

بذر گل ابری نقره ای پاکوتاه Dusty miller

توضیحات:

دسته بندی محصول: بذر، بذر گل

برند: پاکان بذر اصفهان

نوع بسته بندی: پاکت آلومینیومی

 

گل ابری نقره‎ای گلی بسیار زیبا و جذاب است که به خاطر رنگ برگ‎هایش محبوبیت خاصی در میان طرفداران گل و گیاه پیدا کرده است.  این گل متعلق به مناطق مدیترانه‎ای بوده و دائمی است. گل ابری نقره ای گیاهی مناسب برای تزئین خانه، باغ‌، ویلا و محوطه‌های دارای فضای سبز است. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد نحوه کاشت این بذر به ادامه مطلب مراجعه نمایید. 

7,000 تومان

ویژگی‌های محصول:

رنگ گل
زرد
فصل کاشت
بهار
زمان گلدهی
تابستان
دمای مناسب جوانه زنی
21 تا 24 درچۀ سانتی گراد
عمق کاشت
5 میلی‌متر
قوه نامیه
99%
ارتفاع گل
20 تا 60 سانتی متر
فرم گل
پا کوتاه
مدت زمان جوانه زنی
2 الی 3 هفته
دورۀ زندگی
چند ساله
فاصله کشت
20 تا 30 سانتی متر

بذر گل ابری نقرهای

گل ابری نقره‎ای گلی بسیار زیبا و جذاب است که به خاطر رنگ برگ‎هایش محبوبیت خاصی در میان طرفداران گل و گیاه پیدا کرده است. این گل متعلق به مناطق مدیترانه‎ای بوده و دائمی است. گل ابری نقره ای گیاهی مناسب برای تزئین خانه، باغ‌، ویلا و محوطه‌های دارای فضای سبز است.

ارتفاع این گل به 15 تا 60 سانتی‌متر می‌رسد و برگ‌های صاف و پرپشت و گلهای زرد رنگی دارد. برای شادابی هر چه بیشتر گیاه توصیه می‌شود که آن را در فضاهای آفتابی و پرنور مثل محیط بیرون از منزل نگهداری کنید ولی شرایط سایه روشن نیز برای گل ابری نقره‎ای قابل تحمل است.

بذر داخل پاکت استاندارد بوده و با قوه نامیه 99 درصد توسط شرکت پاکان بذر ارائه می‌شود. گل ابری نقره‌ای گیاهی مقاوم و چند ساله بوده، زمان کشت بذر گل ابری نقره‌ای بهار است و دوره گلدهی آن تابستان می‌باشد.

 

جوانه زنی و شرایط نگهداری از گل ابری نقرهای

برای اینکه بذرهای گل ابری نقره‌ای بهترین نتیجه را در کشت برای شما داشته باشند، باید آبیاری منظمی را برای آن انجام دهید. البته این گیاه مقاومت بالایی در برابر کم آبی دارد ولی کم آبی بیش از حد و یا باتلاقی کردن خاک آن، می‌تواند گیاه را از بین ببرد. گل ابری نقره‌ای نسبت به سرما نیز مقاوم است و در چندین درجه زیر صفر نیز دوام می‌آورد. البته در دمای مناسب و هوای گرم این گل رشد بهتری دارد و همچنین نیاز دارد که نور کاملی را دریافت کند.

مهمترین نکته در رابطه با کاشت بذر گل ابری نقره‌ای، انتخاب بستر کاشت مناسب با زهکشی عالی است. برای کاشت این گیاه باید از خاک سبک مانند ماسه یا شن استفاده  کنید. جالب است بدانید که گل ابری نقره‌ای در خاک‌های شور نیز زنده می‌ماند. اگر از کود NPK (20:20:20) استفاده کنید و هر دو هفته یکبار آن را به گیاه بدهید، می‌توانید شاهد سرسبزی، شادابی و رشد عالی آن باشید.

 

نحوه کاشت بذر گل ابری نقرهای

بذرهای این گل را برای نشاء‌گیری در گلدان یا سینی‌های کشت بکارید.قبل از کاشت بهتر است خاک را کمی با اسپری کردن آب، مرطوب کنید و سپس بذرها را در سطح بپاشید. سپس باید حدود نیم سانت روی بذرها را با خاک بپوشانید. اگر بذرها در عمق فرو بروند، جوانه‌زنی و رشد نخواهند داشت و اصطلاحا می‌گویند، خفتگی بذر رخ داده است. توصیه می‌شود که روی ظرف بستر کشت را با نایلون شفاف بپوشایند تا رطوبت مورد نیاز بذرها برای جوانه زنی حفظ شود و نشاء تولید شود.

بذرهای کاشته شده گل ابری نقره ای را در دمای بین 21 الی 24 درجه سانتیگراد نگهداری کنید تا به فاصله 2 تا 3 هفته بعد از کشت، شاهد جوانه زنی بذرها باشید. همچنین به فواصل کاشت بذرها، میزان نور دریافتی و آبیاری آن‌ها نیز توجه کنید.

شما می‌توانید برای خرید بذرهای گل ابری نقره‌ای از طریق سایت گیاهامی اقدام کنید و از بابت کیفیت و قیمت محصول، اطمینان داشته باشید.

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%

سبد خرید