منو دسترسی

اسپری حشره کش مالاتیون اسپری حشره‌کش مالاتیون، برند یاس شیمی

توضیحات:

دسته بندی محصول: سم و آفت کش

برند:یاس شیمی

نوع بسته بندی: بطری پلاستیکی

مالاتیون حشره کشی متشکل از ماده شیمیایی ارگانوفسفات است. این سم با نام تجاری مالتوس شناخته می شود. سموم کشاورزی برای از بین بردن طیف گسترده‌ ای از حشرات در محیط های کشاورزی و اطراف خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. نام تجاری دیگر این حشره کش سای تیون و ستیون است که با اثر تماسی، گوارشی، تدخينی و غير سيستميک آفات کشاورزی را کنترل می کند. سم حشره کش مالتیون تحت فرمالاسیون ویژه ای به نام EC57% در بازار وجود دارد. این محصول جز کم خطرترین سموم برای انسان و دام به حساب می آید، اما توجه کنید که این عبارت به معنای بی خطر بودن آن نیست. از دیگر خصوصیات سم مالاتیون ماندگاری کم آن است؛ به گونه ای که دو روز پس از سمپاشی مقدار باقی مانده از آن روی میوه ها به کمتر از یک پی پی ام می رسد. 

25,000 تومان
مقدار محصول

ویژگی محصول :

طبقه بندی :
حشره کش
حجم :
500میلی لیتر
وزن :
800گرم
شکل فیزیکی :
اسپری
نوع بسته بندی :
بطری پلاستیکی
کشور تولید کننده :
ایران

معرفی اسپری حشره‌کش مالاتیون

اگر گیاهان زیبای شما دچار آفت و حشرات موذی شده‌اند، باید بدانید که مالاتیون یک حشره‌کش عالی برای از بین بردن انواع حشرات و آفات گیاهی است. این محصول دارای ماده شیمیایی ارگانوفسفات است. این سم که با نام تجاری (مالتوس) عرضه می‌شود، جزو سموم کشاورزی بوده و برای دفع حشرات در محیط‌های باغی و کشاورزی کاربردی است. نام تجاری دیگر این سم حشره‌کش سای تیون و ستیون می‌باشد که اثر تماسی، گوارشی، تدخینی و غیر سیستمیک دارد و تمامی آفات و حشارت گیاهان آپارتمانی و محصولات کشاورزی را برطرف می‌کند.

سم حشره‌کش مالتیون در قوطی‌های 500 میلی گرمی و از برند یاس شیمی با فرمالاسیون تحت عنوان EC57% به بازار عرضه می‌شود. این محصول سمیت کمی برای انسان و دام دارد و به صورت رقیق شده است. یکی از ویژگی‌های مهم این سم، ماندگاری کوتاه مدت آن است، به این صورت که دو روز بعد از سمپاشی مقدار باقی مانده از آن روی میوه‌ها به کمتر از یک پی پی‌ام می‌رسد. بنابراین در صورت سمپاشی میوه‌ها، آن‌ها را بعد از 2 الی 5 روز برداشت و مصرف کنید.

 

کاربرد حشره‌کش مالاتیون

 مالاتیون یک حشره‌کش ارگانوفسفره می‌باشد که عمدتاً برای دفع انواع حشرات، پشه‌ها استفاده می‌شود و باعث حفظ سلامت میوه‌ها، سبزیجات، گیاهان و درختچه‌ها می‌شود. این محصول برای آفت‌کشی گیاهان آپارتمانی و از بین بردن کنه‌ها، کک‌ها و مورچه‌ها استفاده می‌شوند. محصولات حاوی مالاتیون در فضای باز برای کنترل طیف گسترده‌ای از حشرات در محیط‌های کشاورزی و گلخانه‌ها استفاده می‌شود. مالاتیون همچنین برای کنترل پشه‌ها و ریشه کن کردن مگس میوه استفاده می‌شود. این محصول کاربردی برای اولین بار در سال 1956 برای استفاده در ایالات متحده ارائه شد.

 

حشره‌کش مالاتیون چگونه عمل می‌کند؟

مالاتیون حشرات را با جلوگیری از عملکرد صحیح سیستم عصبی آن‌ها می‌کشد. هنگامی که اعصاب سالم به یکدیگر سیگنال می‌فرستند، یک پیام رسان شیمیایی ویژه از یک عصب به عصب دیگر می‌رود تا پیام را ادامه دهد. هنگامی که یک آنزیم در فضای بین اعصاب آزاد می‌شود، سیگنال عصبی متوقف می‌شود. مالاتیون به آنزیم متصل می‌شود و از توقف سیگنال عصبی جلوگیری می‌کند. این باعث می‌شود که سیستم عصبی حشرات، بدون توقف به یکدیگر سیگنال دهند. سیگنال‌های عصبی ثابت باعث می‌شود که حشرات نتوانند به طور طبیعی حرکت کنند یا نفس بکشند و در نتیجه می‌میرند.

 

چگونه باید از سم حشره‌کش مالاتیون استفاده کرد؟

همانطور که گفتیم، سم مالاتیون حشره‌کشی از گروه ارگانوفسفات و بصورت روغن امولسیون شونده است، یعنی یک محلول روغنی است که حاوی ماده مؤثر آفت کش می‌باشد. بنابراین به راحتی در آب حل می‌شود و برای محلول پاشی بر روی گیاهان محیا می‌گردد.

نحوه تأثیر این سم بصورت تماسی - گوارشی و کمی با خاصیت تدخینی (به صورت گاز منتشر می‌شود و تنفس حشرات را مختل می‌کند) است. این حشره‌کش عالی و کاربردی به مهار کننده آنزیم کولین استراز می‌پردازد و شما را از شر حشراتی همچون مگس سفید، کنه، شته و ... خلاص می‌کند.

برای استفاده از این سم حشره‌کش باید آن را به خوبی تکان داده و بر روی برگ‌ها به میزان لازم، اسپری پاشی کنید. این سم را بای در یک دوره 10 تا 15 روزه بر روی گیاه بپاشید و لازم به ذکر است که تقریباً یک هفته در خاک گیاه، ماندگاری دارد. با کمک سم حشره‌کش مالاتیون، کنترل طیف وسیعی از حشرات نظیر مگس‌های میوه، مورچه، شته، پروانه‌ها، پشه‌ها، تریپس، عنکبوت، شپشک در خرما، آفات غلات، کنه‌ها، زنجره میوه خوار، آفات درختان میوه سردسیری و ... برای شما امکان پذیر می‌شود.

اگر شما نیز مجذوب کارایی این محصول شدید، می‌توانید به راحتی آن را از طریق سایت گیاهامی سفارش بدهید. فروشگاه اینترنتی گیاهامی تجربه خریدی مطمئن و آسان و باکیفیت را برایتان رقم می زند.

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%

سبد خرید