منو دسترسی

سم حشره کش سوین پنجاه گرمی سم حشره کش سوین، یاس شیمی

توضیحات:

دسته بندی محصول: سم و آفت کش

برند:یاس شیمی

نوع بسته بندی:پاکت آلومینیومی

سوین (Sevin) یک سم حشره‌کش حاوی ماده فعال کارباریل است که برای دفع آفات و حشرات از گیاهان آپارتمانی، محصولات کشاورزی، میوه‌ها و سبزیجات استفاده می‌شود. سم حشره‌کش کارباریل سوین، حشره‌کشی تماسی- گوارشی است که از خانواده کاربامات‌ها می‌باشد. کاربرد این سم برای از بین بردن حشرات و آفاتی همچون انواع سوسک، پشه، مگس، کرم برگ‌خوار، حلزون، آبدوزک، کرم باغچه، کرم خاکی، هزارپا، گوش خیزک و انواع حشرات خاکزی و ... است. در ادامه مطلب درباره کاربرد و نحوه استفاده از این سم بیشتر بخوانید.

10,000 تومان
مقدار محصول

ویژگی محصول :

طبقه بندی :
حشره کش
وزن :
50گرم
شکل فیزیکی :
پودری(جامد)
نوع بسته بندی :
پاکت آلومینیومی
کشور تولید کننده :
ایران

سم حشره‌کش سوین

حشرات بر روی گیاهان، درختان میوه و محصولات زراعی اثرات سویی دارند. آن‌ها ممکن است برگ‌های یک گیاه و یا میوۀ آن را مکیده یا بجوند. به این ترتیب سوراخ‌ها و یا لکه‌هایی را بر روی میوه‌ها و برگ‌های گیاهان و درختان به وجود می آورند که ظاهر زیبای آن‌ها را خراب می‌کند. علاوه بر این آسیب‌‌های ظاهری که حشرات به بار می‌آورند، گاهی ممکن است از این هم فراتر برود و گیاه شما را به کلی از بین ببرد.

سوین (Sevin) یک سم حشره‌کش حاوی ماده فعال کارباریل است که برای دفع آفات و حشرات از گیاهان آپارتمانی، محصولات کشاورزی، میوه‌ها و سبزیجات استفاده می‌شود. سم حشره‌کش کارباریل سوین، حشره‌کشی تماسی – گوارشی است که از خانواده کاربامات‌ها می‌باشد. کاربرد این سم برای از بین بردن حشرات و آفاتی همچون انواع سوسک، پشه، مگس، کرم برگ‌خوار، حلزون، آبدوزک، کرم باغچه، کرم خاکی، هزارپا و انواع حشرات خاکزی و ... است. سم حشره‌کش سوین ساخت ایران است و در فروشگاه اینترنتی گیاهامی با بسته بندی‌های 50 گرمی عرضه می‌شود.

سم سوین چه کاربردهایی دارد؟

سم سوین یکی از موثرترین آفت‌کش‌های موجود امروزه است. به عنوان یک نوروتوکسین، فوق العاده سریع عمل می‌کند و بلافاصله پس از تماس فیزیکی بر روی حشرات مضر اثر می‌گذارد. تا سه ماه پس از استفاده مؤثر باقی خواهد ماند، اما بدانید که تماس با آب می‌تواند به طور چشمگیری اثربخشی آن را کاهش دهد. 

این محصول کنترل کننده و از بین برنده انواع کرم‌های گلدان، خر خاکی، سوسک، پشه، مگس، هزارپا و بسیاری دیگر از حشرات است که قبلاً به آن‌ها اشاره کردیم. یکی از مزایای مهم سم سوین این است که به شکل پودری بوده و به راحتی در آب حل می‌شود. بنابراین می‌توانید آن را برای حشرات خاکزی روی خاک ریخته و برای کرم برگ خوار وسایر حشرات جونده به صورت محلول بر روی برگ‌های گیاهان زینتی و آپارتمانی اسپری کنید.

کارباریل که با نام تجاری سوین در بازار شناخته می‌شود، از آنجایی که جزو سموم با اثرات تماسی- گوارشی است، بلافاصله بعد از تماس با حشرات و آفات گیاهی، آن‌ها را از بین می‌برد. زیرا بر روی سیستم عصبی حشرات اثر گذاشته و آن‌ها را دچار عدم فعالیت و تحریک سلول‌های عصبی می‌کند. بنابراین آفات و حشرات بعد از قرار گرفتن در معرض این سم فلج شده و می‌میرند.

این سم پودری برای کشتن بیش از 65 گونه حشره طراحی شده و برای از بین بردن انواع آفت‌های خاکزی و نرم تنان جونده‌ای مانند حلزون و کرم که سوراخ‌هایی را در برگ گیاهان ایجاد می‌کنند، مؤثر است. همچنین سم حشره‌کش سوین بر روی ملخ‌های بومی، لارو پروانه‌ها و سیرسیرک ها اثر قابل توجهی را دارد. ماندگاری این محصول به مدت سه هفته پس از سمپاشی می‌باشد.

دستورالعمل استفاده از سم سوین چگونه است؟

باید 5 گرم از سم حشره‌کش سوین را که به صورت پودری می‌باشد، در یک لیتر آب حل کرده و روی گیاهان مورد نظر خود اسپری کنید. سم سوین برای سرکوب حشراتی همچون تریپس ها، کرم‌های میوه‌ای، کرم‌های شاخ دار، حشرات نیزه‌ای، کرم‌های ارتشی، کرم‌های حشره‌خوار و سوسک‌ها کاربردی است.

ممکن است مجبور شوید باید این محصول را یکبار در هفته استفاده کنید و شاید لازم باشد تا هفت هفته این سم را به کمک سم پاش روی گیاهان خود بپاشید تا به نتیجه لازم برسید، اما هرگز بیش از یک بار در هفته از آن استفاده نکنید. اگر سم سوین به پوست یا چشم شما ریخته شد یا آن را استنشاق یا بلع کردید، از آنجایی که این محصول به صورت رقیق شده است و سمیت پایینی دارد، خطرناک نیست؛ اما بهتر است این محصول را با احتیاط و رعایت موارد ایمنی استفاده کنید.

طریقه نگهداری از سم حشره‌کش سوین

سم سوین برای نگهداری نیاز به شرایط خاصی ندارد و سازگاری خوبی با هر دما و میزان نور دارد. اما به طور کلی پیشنهاد می‌شود که این سم را نیز مانند سایر سموم شیمیایی در مکانی نسبتاً خنک و خشک، به دور از دسترس کودکان و حیوانات نگهداری کنید. همچنین توجه داشته باشید که سم سوین را به دور از مواد خوراکی و در انباری با تهویه مناسب قرار دهید. همچنین سعی کنید سم حشره‌کش سوین را در بسته بندی اصلی خود نگهداری کنید و حتماً به برچسب راهنمای آن قبل از استفاده، توجه نمایید. سموم حشره‌کش ممکن است در صورت بلع یا استنشاق، حالاتی همچون سرگیجه، تهوع، گیجی و بی حالی را ایجاد کنند. از این رو توصیه می‌شود که حتماً از ماسک و دستکش برای سم پاشی گیاهان خود استفاده کنید و به محض مشاهده علائم گفته شده، سریعاً به پزشک مراجعه فرمایید.

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%

سبد خرید