منو دسترسی

سم قارچ کش کاپتان 50 گرمی خرید سم قارچ کش کاپیتان، برند یاس شیمی

توضیحات:

دسته بندی محصول: سم و آفت کش

برند:یاس شیمی

نوع بسته بندی:پاکت آلومینیومی

 

کاپیتان یک قارچ‌کش عالی برای کنترل طیف وسیعی از بیماری‌های قارچی گیاهان است.   و از آن می‌توان برای کنترل بیماری‌های گیاهی مانند پوسیدگی، سیاه شدگی، سفیدک کرکی و ... استفاده کرد. این سم از برند یاس شیمی است و در بسته‌های 50 گرمی به صورت پودری ارائه می‌شود. خوب است بدانید که سم کاپتان دارای سمیت و خطر کمی برای افراد و حیوانات است زیرا به صورت رقیق شده می‌باشد. اما باز هم بهتر است زمانی که با سموم سر و کار دارید، نکات ایمنی را مد نظر قرار دهید.

10,000 تومان
مقدار محصول

ویژگی محصول :

طبقه بندی :
قارچ کش
وزن :
50 گرم
شکل فیزیکی :
پودری(جامد)
نوع بسته بندی :
پاکت آلومینیومی
کشور تولید کننده :
ایران

معرفی سم قارچ‌کش کاپتان

سم قارچ‌کش کاپتان یک سم تماسی است که با نام تجاری (ارتوساید) شناخته می‌شود و مانند سم مانکوزب دارای اثر حفاظتی می‌باشد. این بدان معناست که برای پیشگیری از قارچی شدن گیاه مناسب است و به صورت محلول پاشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در برخی گیاهان مانند کاکتوس‌ها، اگر ریشه گیاه پوسیده باشد، می‌توانید این سم را به ریشه بزنید زیرا برای محافظت از قارچ ریشه‌ها مؤثر است. همچنین این محصول در صورت محلول پاشی اثر گیاه سوزی ندارد و کیفیت رشد، گلدهی و میوه دهی را افزایش می‌دهد.

Captan یک قارچ‌کش عالی برای کنترل طیف وسیعی از بیماری‌های قارچی گیاهان است. این سم آفت‌کش برای اولین بار در سال 1951 تولید شد و از آن می‌توان برای کنترل بیماری‌های گیاهی مانند پوسیدگی، سیاه شدگی، سفیدک کرکی و ... استفاده کرد. این سم از برند یاس شیمی است و در بسته‌های 50 گرمی به صورت پودری ارائه می‌شود. خوب است بدانید که سم کاپتان دارای سمیت و خطر کمی برای افراد و حیوانات است زیرا به صورت رقیق شده می‌باشد. اما باز هم بهتر است زمانی که با سموم سر و کار دارید، نکات ایمنی را مد نظر قرار دهید.

 

موارد مصرف سم قارچ‌کش کاپتان

همانطور که گفتیم، کاپتان یک قارچ‌کش حفاظتی از گروه فتالیمیدها است که به صورت پودری بوده و به راحتی در آب حل می‌شود. از آن می‌توانید برای برطرف نمودن اغلب بیماری‌های قارچی رایج در میان گیاهان استفاده کنید و از آنجایی که یک سم تماسی می‌باشد، بلافاصله بعد از تماس با برگ‌ها یا ریشه، عملیات محافظتی خود را شروع می‌کند.

سم کاپتان برای گیاهان آپارتمانی، درختان میوه، محصولات زراعی و ... قابل استفاده است و می‌توانید آن را با کیفیت و قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی گیاهامی تهیه کنید. جالب است بدانید که این قارچ‌کش، ترکیبی از گروه کاربوکسیدها به شمار می‌رود و بیشتر برای پیشگیری از قارچ گیاهان مناسب است تا درمان آن‌ها. این سم بر روی رنگ و زیبایی میوه‌ها اثر مطلوب دارد و درختانی که با سم کاپتان محلول پاشی می‌شوند میوه‌های باکیفیت و خوش رنگی می‌دهند.

این قارچکش مزایای بسیاری دارد که عبارتند از: سمپاشی اندام‌های هوایی گیاه، ضدعفونی بذرها، سمپاشی بعد از برداشت، ضدعفونی خاک قبل از کاشت و ... که همگی برای پرورش دادن گیاهان و درختان ضروری هستند.

این قارچ‌کش را می‌توان علاوه بر استفاده در گیاهان آپارتمانی و زینتی، برای درختان میوه همچون سیب، بادام، زردآلو، انگور، گیلاس، هلو، شلیل، گلابی، گوجه و توت فرنگی نیز استفاده کرد.

بسیاری از بیماری‌های قارچی مانند لکه سیاه سیب، پیچیدگی برگ هلو، غربالی شدن، پوسیدگی قهوه‌ای مرکبات، سفیدک درونی، پوسیدگی قهوه‌ای درختان میوه هسته دار، بلایت دیررس سیب زمینی و گوجه فرنگی، پوسیدگی سیاه درختان انگور، سفیدک درونی و آنتراکنوز کدوئیان، بلایت آلترناریایی و لکه برگی هویج، بیماری‌های برگی چمن و بیماریهای ناشی از بوتریتیس، بیماری‌های لکه برگی گیاهان زینتی آنتراکنوز و لکه برگی گوجه فرنگی، با کمک سم کاپتان برطرف می‌شوند.

این قارچکش به خوبی ضدعفونی بذرها و ریشه‌ها را انجام می‌دهد و به جلوگیری از قارچ‌های پیتیوم، ریزو کتنیا، فوما و … بر روی گیاهان آپارتمانی، گیاهان دانه روغنی، صیفی جات، سبزی جات، و سایر محصولات زراعی کمک می‌کند.

 

نحوه استفاده از سم قارچ‌کش کاپتان

باید برای میزان مصرف این سم از اطلاعات مندرج روی بسته‌بندی استفاده کنید و مقداری مشخص از پودر سمی را با آب مخلوط کرده و سمپاشی را انجام دهید.

کاپتان در مقابله با بیماری زنگ برگ‌ها و میوه‌ها و همچنین سفیدک عالی عمل می‌کند و باید به محض پیدا شدن نشانه‌های قارچی شدن گیاه، سم پاشی آن را دو الی سه بار در روز و به مدت 10 روز ادامه دهید.

اگر از سم کاپتان برای محصولات باغی و زراعی استفاده کردید، باید از آخرین روز سمپاشی به مدت 10 روز صبر کنید و سپس محصولات را برداشت کنید.

بهتر است برای گیاهانی که پیاز دارند، قبل از کاشت، چند دقیقه‌ای پیازشان را در محلول سم کاپتان قرار دهید تا دچار قارچ و بیماری‌های دیگر نشوند.

از آنجایی که کاپتان یک سم با جنبه حفاظتی و پیشگیری است، بهترین زمان مصرف آن، قبل ایجاد علائم بیماری است. مقدار مصرف استاندارد برای ضد عفونی کردن بذرها به نسبت ۲ تا ۵ در هزار است و برای اندام‌های هوایی ۵/۲ در هزار توصیه می‌شود.

به طور کلی باید ۷.۵ تا ۱۰ گرم از محصول را قبل از کاشت با خاک مخلوط کرده و آبیاری را صورت دهید. توجه داشته باشید که مقدار مصرف این سم در گیاهان زینتی مختلف ممکن است متغیر باشد، بنابراین باید حتماً به میزان مناسب از این سم استفاده کنید.

برای خرید این محصول می‌توانید از طریق سایت گیاهامی اقدام کنید و آن را در اسرع وقت تحویل بگیرید و برای گیاهان خود استفاده کنید.

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%

سبد خرید