منو دسترسی

سم حشره کش دیازینون سم حشره‌کش دیازینون، 150 میلی‌لیتر، برند یاس شیمی

توضیحات:

دسته بندی محصول: سم و آفت کش

برند:یاس شیمی

نوع بسته بندی:قوطی پلاستیکی

از دیازینون می‌توانید برای دفع آفت‌های مکنده و جونده همچون کرم ساقه، شته، کنه، شپشک آردآلود و تریپس استفاده کنید. سم دیازینون برای گیاهان آپارتمانی، درختان و گل‌های زینتی مؤثر است و باید برای استفاده از آن، مطابق دستورالعمل درج شده بر روی محصول، عمل کنید. برای دسترسی به اطلاعات بیشتر، نحوه عملکرد و دستورالعمل استفاده، لطفا به ادامه مطالب در همین صفحه مراجعه کنید. 

10,000 تومان
مقدار محصول

ویژگی محصول :

طبقه بندی :
حشره کش
حجم :
150میلی لیتر
وزن :
100 گرم
شکل فیزیکی :
مایع
نوع بسته بندی :
بطری پلاستیکی
کشور تولید کننده :
ایران

معرفی سم حشره‌کش دیازینون 

کنه یا شته از جمله آفت‌های بسیار رایج در گیاهان هستند. اگر مدتی است گیاه شما دچار آسیب‌های حشره‌ها شده و شما این موجودات موذی را بر روی برگ یا ساقه گیاه خود مشاهده می‌کنید، باید از سموم حشره‌کش برای از بین بردنشان استفاده کنید.

دیازینون یک نوع حشره‌کش تماسی - گوارشی عالی با اثر گذاری فوق العاده است که می‌توانید از آن کمک بگیرید. این سم باید حتماً بر روی گیاهان شما اسپری شود تا اثر خود را نشا بدهد. مکانیزم عملکرد سم حشره‌کش دیازینون به این صورت است که از طریق گوارش حشره جذب شده و آن را از بین می‌برد. این سم که از برند یاس شیمی است به صورت مایع در قوطی‌های پلاستیکی 120 سی سی عرضه می‌شود و برای ازبین بردن کنه، شته و...کاربرد دارد.

 

با سم حشره‌کش دیازینون بیشتر آشنا شوید

می‌توان گفت که دیازینون یکی از سموم شناخته شده است که به صورت تماسی عمل کرده و به برگ‌های گیاه نفوذ می‌کند ولی از طریق شیره گیاه، در آن به گردش در نمی‌آید. بنابراین دیازینون تا زمانی بر روی آفت‌ها مؤثر است که هنوز به بخش‌های چوبی گیاه نرسیده باشند.

از دیازینون می‌توانید برای دفع آفت‌های مکنده و جونده همچون کرم ساقه، شته، کنه، شپشک آردآلود و تریپس استفاده کنید. سم دیازینون برای گیاهان آپارتمانی، درختان و گل‌های زینتی مؤثر است و باید برای استفاده از آن، مطابق دستورالعمل درج شده بر روی محصول، عمل کنید.

سم دیازینون جزو خانواده سموم حشره‌کش ارگانوفسفره است و دارای جذب پوستی، گوارشی و تنفسی بوده برای از بین بردن اغلب آفات مؤثر است. بسیاری از باغ‌داران برای برطرف نمودن آفات درختان میوه خود از این سم استفاده می‌کنند و به راحتی کرم‌ها، پسیل ها، شپشک ها، ترپس‌ها، زنجرک‌ها و شته‌های آن‌ها را از بین می‌برند.

 

طریقه مصرف سم حشره‌کش دیازینون چگونه است؟

دیازینون برای کنترل حشرات خانگی، چمنزار و باغ‌ها استفاده می‌شود. محصولات دیازینون به صورت پودر، گرانول، مایعات، کنسانتره، پودرهای مرطوب کننده، پانسمان بذر و مواد اشباع شده، فرموله می‌شوند. شما برای استفاده از نواع مایع این سم حشره‌کش، باید یک درب قوطی از آن را در یک لیتر آب حل کرده و سپس به کمک سم پاش‌ها یا افشانه‌ها، روی گیاه، اسپری کنید.

دیازینون اعمال شده بر روی خاک می‌تواند برای هفته‌ها یا حتی ماه‌ها بسته به محیط خاک دوام بیاورد. دیازینون پتانسیل حل شدن در آب، حرکت در خاک و بر طرف نمودن آلودگی آب‌های زیرزمینی را دارد.

باکتری‌ها، نور خورشید و سایر عوامل موجود در محیط باعث می‌شوند که دیازینون در طول زمان به مواد شیمیایی دیگر تجزیه شود. بنابراین پس از استفاده دیازینون، مقداری از آن در هوا پراکنده شده و مابقی آن تبخیر یا جذب گیاهان می‌شود.

 

نکات و احتیاط‌های لازم درباره سم حشره‌کش دیازینون

از آنجایی که حشره‌کش دیازینون هم مانند سم کنفیدور برای گیاهان آپارتمانی مناسب است و داخل اپارتمان نیز استفاده می‌شود، سمیت پایینی دارد و در واقع یک سم رقیق شده است که ترکیبات شیمیایی سمی، قوی و کشنده ندارد. اما بهتر است حتماً در زمان استفاده از آن، نکات ایمنی و احتیاط‌های لازم را رعایت کنید. توصیه ما به شما این است که پوشش، ماسک محافظ، عینک، کلاه و دستکش استفاده کنید و در مکان‌هایی سم پاشی را انجام دهید که تهویه مناسب داشته باشند.

توجه داشته باشید که مدت زمان ماندگاری این سم در خاک، چیزی در حدود 12 الی 14 هفته است و نباید به هیچ عنوان برای ضدعفونی بذرها و ریشه نهال‌ها از آن استفاده گردد، زیرا باعث ایجاد اختلال در رشد بذرها و نهال‌ها می‌شود. همچنین باید سم حشره‌کش دیازینون را در محیطی با دمای 5 تا 35 درجه و به دور از گرما، رطوبت و به دور از دسترس اطفال قرار دهید.

در آخر باید بگوییم که فروشگاه اینترنتی گیاهامی که ارائه دهنده محصولات مراقبتی و تخصصی گیاهان است، سم حشره‌کش دیازینون را با قیمت و کیفیت مناسب عرضه می‌کند و شما می‌توانید برای ثبت سفارش آن، از طریق سایت گیاهامی اقدام کنید.

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%

سبد خرید