منو دسترسی

بذر جعفری محبت معرفی محصول:

توضیحات:

دسته‌بندی: ملزومات تکثیر، بذر، بذر سبزی و صیفی

برند: محبت

نوع بسته بندی: پاکت کاغذی

 

جعفری گیاهی یکساله است و بیشتر در فصل بهار و پائیز کاشته می‌شود ولی امکان کاشت و پرورش آن در تمام فصول، امکان پذیر است. شما می‎‌توانید به راحتی از طریق بذر، این گیاه را تکثیر کنید. جعفری را می‌توانید در آب و هوای سرد نیز بکارید زیرا نسبت به سرما مقاومت بالایی دارد. اما باید حتما آبیاری منظمی را برای پرورش آن انجام دهید زیرا تحمل خشکی را ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد نحوه کاشت این گیاه به ادامه مطلب مراجعه نمایید. 

17,000 تومان

ویژگی های محصول:

طبقه بندی:
سبزیجات
نوع بذر:
خوراکی
زمان کاشت:
تمام طول سال
زمان برداشت:
تمام طول سال
نوع بسته بندی:
پاکت کاغذی
کشور تولید کننده:
ایران

بذر جعفری محبت

جعفری یکی از سبزیجات محبوب است که برای درست کردن بسیاری از غذاها همچون آش‌ها، سوپ‌ها، کوفته، دلمه و همچنین سالادها بکار می‌رود. جعفری گیاهی خوش عطر و طعم است که خواص درمانی بسیاری نیز دارد و از آن می‌توان برای تقویت پوست و مو، بهبود بینایی، رفع بوی بد دهان و ... استفاده کرد.

جعفری گیاهی یکساله است و بیشتر در فصل بهار و پائیز کاشته می‌شود ولی امکان کاشت و پرورش آن در تمام فصول، امکان پذیر است. شما می‎‌توانید به راحتی از طریق بذر، این گیاه را تکثیر کنید. جعفری را می‌توانید در آب و هوای سرد نیز بکارید زیرا نسبت به سرما مقاومت بالایی دارد. اما باید حتما آبیاری منظمی را برای پرورش آن انجام دهید زیرا تحمل خشکی را ندارد.

 

نحوه کاشت بذر جعفری محبت

پیش از کاشت بذر جعفری، باید خاک را آماده نموده و به خوبی آبیاری کنید. بذرها را در عمق 5میلی متری خاک قرار داده و روی آن‌ها را کمی  با خاک پر کنید. پس از 14 تا 21 روز جوانه‌ها نمایان خواهند شد. اطراف هر بوته را تا فاصله 30 سانتی‌متری از علف‌های هرز پاکسازی کنید. تا پیش از مقاوم شدن جوانه‌ها، آبیاری گیاه را به طور منظم انجام دهید. استفاده از پوشش نایلونی در پاییز، موجب محصول‌دهی در زمستان می‌شود.

چنانچه تصمیم دارید بذر جعفری را در فضای بسته مانند گلدان بکارید، باید بذرها را در عمق 0.5 سانتی‌متری گلدانی از کمپوست بکارید. همچنین باید بذرهای جعفری را به خوبی آبیاری نموده و در دمایی بین 15 تا 20 درجه سانتی‌گراد نگهداری کنید. پس از نمایان شدن جوانه‌ها، آن‌ها را در مکانی نورگیر نگهداری کنید تا به خوبی رشد کنند. برای برداشت، تعداد کمی از برگ‌های هر گیاه را بچینید. این کار موجب ادامه رشد گیاه خواهد شد.

برای کاشت بذر جعفری می‌توانید در تمام طول سال اقدام کرده و همچنین جعفری‌ها را در طول سال برداشت کنید. اما اگر می‌خواهید در فضای باز بذرهای جعفری را بکارید، بهترین زمان از اسفند تا تیر ماه است.

 

نکات پرورش بذر جعفری محبت

برای پرورش بذرهای جعفری باید محیط کشت مناسبی را انتخاب کنید که هم رطوبت خوبی داشته باشد و هم خنک باشد. البته باید مکان مورد نظرتان دارای آفتاب و نور کافی نیز باشد. اگر بذرها را در سینی نشاء می‌کارید، می‌توانید بعد از جوانه‌زنی و هنگامی که جعفری‌ها سه یا چهار برگ داشتند، آن‌ها را به محیط اصلی منتقل کنید.

توجه داشته باشید که جعفری برای رشد به خاک نیمه سنگین نیاز دارد. بنابراین خاک‌های لومی و شنی بهترین انتخاب برای شما هستند. همچنین توصیه می‌شود که زهکشی مناسبی را برای خاک فراهم کنید تا در حین رشد گیاه مشکلی به وجود نیاید. اگر بذرها را 12 تا 24 ساعت قبل از کاشت بخیسانید، سرعت جوانه‌زنی افزایش می‌یابد. همچنین شایان ذکر است که باید بذرها از یکدیگر حدود 8 میلی‌متر فاصله داشته باشند.

برای افزایش مواد مغذی خاک، می‌توانید هر ماه یکبار گیاه جعفری را کوددهی کرده و از کمپوست برای تقویت آن استفاده کنید. همچنین توصیه ما به شما این است که حتما بستر کشت را قبل از اینکه بذرپاشی کنید، خوب زیر و رو کرده و مواد معدنی و ارگانیک خاک را تامین کنید.

برای خرید بذر جعفری محبت که یک برند معتبر و خوشنام است، هم اینک از طریق فروشگاه اینترنتی گیاهامی اقدام کنید.

 

نظر جدید
0%

سبد خرید