منو دسترسی

بذر کدو حلوایی محبت معرفی محصول:

توضیحات:

دسته‌بندی: ملزومات تکثیر، بذر، بذر سبزی و صیفی

برند: محبت

نوع بسته بندی: پاکت کاغذی

 

برای کاشت و پرورش کدو حلوایی می‌توانید از بذر آن استفاده کنید. برای پرورش کدو حلوایی که سرشار از بتاکاروتن، ویتامین و آنتی اکسیدان است، می‌توانید از بذر کدو حلوایی محبت استفاده کنید. با کاشت بذر این گیاه در دمای مناسب، همراه با نور کافی و خاک حاصلخیز، می‌توانید محصولات خوبی را برداشت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد نحوه کاشت این گیاه به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

17,000 تومان

ویژگی های محصول:

طبقه بندی:
صیفی جات
نوع بذر:
خوراکی
زمان کاشت:
فروردین تا خرداد ماه
زمان برداشت:
مرداد تا آبان ماه
نوع بسته بندی:
پاکت کاغذی
کشور تولید کننده:
ایران

بذر کدو حلوایی محبت

کدو حلوایی از تیره کدوئیان است که گیاهی یکساله بوده و خواص درمانی بسیاری دارد. کدو حلوایی در پخت برخی غذاها، دسرها و شیرینی‌ها بکار می‎رود و یکی از گونه‌های معروف کدو است. جدای از قسمت گوشتی کدو حلوایی، تخمه‌های آن نیز خوراکی هستند.

برای کاشت و پرورش کدو حلوایی می‌توانید از بذر آن استفاده کنید. برای پرورش کدو حلوایی که سرشار از بتاکاروتن، ویتامین و آنتی اکسیدان است، می‌توانید از بذر کدو حلوایی محبت استفاده کنید. با کاشت بذر این گیاه در دمای مناسب، همراه با نور کافی و خاک حاصلخیز، می‌توانید محصولات خوبی را برداشت کنید.

 

نحوه کاشت بذر کدو حلوایی محبت

برای کاشت بذر کدو حلوایی در فضای بسته مانند گلدان، باید بذرها را در عمق 1.5 سانتی‌متری گلدانی از کمپوست بکارید. بذرها را به گونه‌ای در خاک قرار دهید که لبه نازک آن‌ها به سمت بالا باشد. سطح خاک را همواره مرطوب نگه دارید و گلدان را در دمای 15 تا 20 درجه نگهداری کنید. پس از 7 تا 21 روز جوانه‌ها نمایان می‎شوند و به تدریج باید گیاه را به دمای بیرون عادت داده و به محل اصلی منتقل کنید. فراموش نکنید که باید بین هر دو ردیف کشت را یک فاصله 90 سانتی‌متری در نظر بگیرید.

اما برای کاشت بذر کدو حلوایی در فضای باز مانند باغ، باید پیش از کاشت، خاک را آماده نموده و آبیاری کنید. سپس باید بذرها را در عمق 1.5 سانتی‌متری خاک بکارید. در هر نقطه دو بذر بکارید بصورتی که لبه نازک بذرها رو به بالا باشد. در صورت کاشت زود هنگام بذرها، باید از یک پوشش نایلونی برای محافظت آن‌ها از سرما استفاده کنید. اطراف گیاه را تا فاصله 30 سانتی‌متری از علف‌های هرز پاکسازی کنید و همواره خاک را مرطوب نگه دارید. پس از اینکه 5 یا 6 میوه شروع به رشد کردند، انتهای ساقه را ببرید تا رشد طولی متوقف شود.

بهترین زمان برای کاشت بذرهای کدو حلوایی در فضای بسته از ابتدای فروردین ماه تا انتهای خرداد است و برای کاشت در فضای باز، زمان مناسب از اردیبهشت تا خرداد می‌باشد. جهت انتقال نشاءهای حاصل از کاشتن بذرها نیز باید در اردیبهشت و خرداد اقدام کنید. زمان برداشت کدو حلوایی نیز از اوایل مرداد تا اواخر آبان ماه است.

 

نکات پرورش بذر کدو حلوایی محبت

کدو حلوایی را از طریق بذر می‌توان تکثیر کرد و معمولا چون جابجایی بوته آن سخت است، از روش کاشت مستقیم برای آن استفاده می‌شود. اگر بذر کدو حلوایی را در باغ یا باغچه می‌کارید، حتما منطقه‌ای را انتخاب کنید که از نور کامل خورشید برخوردار باشد. خاک مناسب برای کاشت این نوع کدو، خاک لومی است، زیرا رطوبت و حرارت را در خود نگه می‌دارد.

در ترکیب خاک باید از کود حیوانی و خاک برگ نیز استفاده کنید تا جوانه زنی بهتر و سریع‌تر صورت گیرد. اگر بذرها را 24 تا 48 ساعت قبل از کشت در آب بخیسانید، نتیجه بهتری خواهید گرفت. بذر کدو حلوایی را در عمق حدود 2 سانتی‌متری خاک بکارید و با آبیاری و کوددهی منظم، آن‌ها را به مرحله جوانه‌زنی برسانید.

معمولا یک تا دو هفته طول می کشد تا جوانه‌زنی اتفاق بیفتد. در این بازه زمانی نباید خاک بستر به هیچ عنوان خشک شود. سرعت رشد کدو حلوایی زیاد است و این گیاه به رطوبت و آبیاری مداوم نیاز دارد. اما نباید آبیاری را  به صورت باتلاقی و شدید انجام دهید. به طور معمول دو ماه پس از کاشت، کدو حلوایی‌ها قابل برداشت هستند.

برای خرید بذر کدو حلوایی باکیفیت، می‌توانید از طریق سایت گیاهامی اقدام کنید.

نظر جدید
0%

سبد خرید