منو دسترسی

بذر ترب سیاه محبت معرفی محصول:

توضیحات:

دسته‌بندی: ملزومات تکثیر، بذر، بذر سبزی و صیفی

برند: محبت

نوع بسته بندی: پاکت کاغذی

 

ترب سیاه برگ‎های پهن و کرکی دارد و مانند تربچه، هویج و شلغم، قسمت ریشه آن خوراکی است. ترب سیاه شباهت بسیاری به چغندر و شلغم دارد اما طعم آن کاملا متفاوت است. بسیاری از افراد ترب سیاه را برای کاهش وزن، تقویت سیستم ایمنی بدن، بهبود هضم و دریافت ویتامین C مصرف می‌کنند. این سبزی به راحتی از طریق بذر قابل پرورش است و می‌توانید آن را در باغچه یا باغ بکارید. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد نحوه پرورش این گیاه به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

17,000 تومان

ویژگی های محصول:

طبقه بندی:
صیفی جات
نوع بذر:
خوراکی
زمان کاشت:
خرداد تا مرداد ماه
زمان برداشت:
شهریور تا آبان ماه
نوع بسته بندی:
پاکت کاغذی
کشور تولید کننده:
ایران

بذر ترب سیاه محبت

ترب سیاه گیاهی است از خانواده‌ ترب‌ها که رنگ پوست آن سیاه و گوشت آن سفید است. این گیاه که جزو دسته سبزیجات به شمار می‌رود، طعم تندی دارد و به صورت پخته در برخی آش‌ها و سوپ‌ها و به صورت خام نیز مصرف می‌شود. این سبزی یکی مختص فصل پاییز و سرما است و در آب و هوای خنک به اوج رشد خود می‌رسد.

ترب سیاه برگ‎های پهن و کرکی دارد و مانند تربچه، هویج و شلغم، قسمت ریشه آن خوراکی است. ترب سیاه شباهت بسیاری به چغندر و شلغم دارد اما طعم آن کاملا متفاوت است. بسیاری از افراد ترب سیاه را برای کاهش وزن، تقویت سیستم ایمنی بدن، بهبود هضم و دریافت ویتامین C مصرف می‌کنند. این سبزی به راحتی از طریق بذر قابل پرورش است و می‌توانید آن را در باغچه یا باغ بکارید.

 

نحوه کاشت بذر ترب سیاه محبت

پیش از کاشت باید خاک را آماده نموده و کاملا آبیاری کنید تا برای کشت بذرها آماده شود. سپس باید بذرها را در عمق 1.5 سانتی‌متری خاک قرار داده و روی آن‌ها را با خاک پر کنید. بین هر دو ردیف کاشت را 25 سانتی‌متر فاصله در نظر بگیرید.  معمولا بعد از 7 تا 14 روز جوانه‌ها نمایان خواهند شد.

توجه داشته باشید که تا پیش از استحکام ساقه‌ها، همواره خاک را مرطوب نگه دارید و اطراف هر بوته را تا فاصله 2.5 سانتی‌متریاز علف‌های هرز، پاکسازی کنید. برای محصول دهی مستمر نیز، بذرپاشی را هر دو هفته یکبار تکرار کنید. بهترین زمان برای کاشت بذر ترب سیاه، خرداد تا مرداد است و زمان برداشت محصول نیز از اوایل شهریور تا اواخر آبان ماه خواهد بود.

 

نکات پرورش بذر ترب سیاه محبت

بهترین زمان کاشت ترب سیاه اوایل پاییز تا انتهای زمستان است زیرا این گیاه به هوای خنک علاقه دارد و در گرما از بین می‌رود. اگر تصمیم دارید که ترب سیاه را در گلدان بکارید، توصیه می‌کنیم که از گلدان‌های بزرگ استفاده کنید تا فضای کافی برای رشد وجو داشته باشد. همچنین از خاک سبک برای کاشت ترب سیاه استفاده کنید زیرا این گیاه نمی‌تواند در خاک‌های سخت و سنگین رشد کند.

سعس کنید همواره بستر کشت بذرهای ترب سیاه را مرطوب کنید. البته توجه داشته باشید که ترب سیاه نیازی به آبیاری شدید و باتلاقی ندارد و ممکن است دچار پوسیدگی شود. اگر آبیاری بذرها را با شدت انجام دهید، ممکن است آن‎ها به عمق خاک فرو رفته و از بین بروند. بنابراین فقط هر زمان که احساس کردید خاک خشک شده است، آبیاری را به صورت ملایم انجام دهید. این سبزی برای رشد نیاز به نور فراوان و دمایی حدود 13 تا 24 درجه سانتی‌گراد دارد. بنابراین شما باید این شرایط را برای گیاه ایجاد کنید. مثلا می‌توانید گلدان را پشت پنجره و در معرض تابش خورشید و نور کافی قرار دهید و دما را به گونه‌ای تنظیم کنید که ترب‌ها وانه زنی و رشد ایده‌آلی را تا زمان برداشت داشته باشند.

برای خرید بذرهای باکیفیت و استاندارد ترب سیاه می‌توانید از طریق  فروشگاه اینترنتی گیاهامی اقدام کنید و بذرهایی خالص و بهداشتی، بدون هیچ گونه تخم علف هرز را دریافت کنید.

نظر جدید
0%

سبد خرید