منو دسترسی

بذر خیار چنبر محبت معرفی محصول:

توضیحات:

دسته‌بندی: ملزومات تکثیر، بذر، بذر سبزی و صیفی

برند: محبت

نوع بسته بندی: پاکت کاغذی

 

این گونه از خیار به راحتی از طریق بذر قابل تکثیر است. کافیست مقداری از بذر خیار چنبر را در باغچه، گلدان و یا گلخانه با شرایط مناسب بریزید. خواهید دید که آن‌ها رشد سریعی داشته و پس از گذشت 60 تا 70 روز میوه قابل برداشت می‎دهند. خیار چنبر دارای مقادیر بسیاری ویتامین A، B، C و همچنین آنتی اکسیدان است. یکی از خواص آن کمک به سفیدتر شدن پوست و بهبود مشکلات پوستی است. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد نحوه کاشت و پرورش این محصول به ادامه مطلب مراجعه نمایید. 

17,000 تومان

ویژگی های محصول:

طبقه بندی:
صیفی جات
نوع بذر:
خوراکی
زمان کاشت:
فروردین تا اردیبهشت ماه
زمان برداشت:
تیر تا مرداد ماه
نوع بسته بندی:
پاکت کاغذی
کشور تولید کننده:
ایران

بذر خیار چنبر محبت

خیار چنبر، گونه‌ای از خیار است که طعم خوبی داشته و برای درست کردن، سالاد یا خوردن به تنهایی، مورد استفاده قرار می‎گیرد. این نوع خیار بر خلاف خیارهای معمولی، رنگ سبز روشنی دارد و روی پوست آن، شیارهایی به چشم می‌خورد. این خیارهای باریک و بلند، به اشکال مختلفی هستند و خواص‌شان از خیارهای سبز عادی بیشتر است.

خیار چنبر گیاهی علفی و یکساله است که گلهای بزرگ و زرد رنگی دارد. این خیارها با شروع فصل سرما به عمل می‎آیند و در طب سنتی نیز از آن‎ها استفاده می‌شود.

این گونه از خیار به راحتی از طریق بذر قابل تکثیر است. کافیست مقداری از بذر خیار چنبر را در باغچه، گلدان و یا گلخانه با شرایط مناسب بریزید. خواهید دید که آن‌ها رشد سریعی داشته و پس از گذشت 60 تا 70 روز میوه قابل برداشت می‎دهند. خیار چنبر دارای مقادیر بسیاری ویتامین A، B، C و همچنین آنتی اکسیدان است. یکی از خواص آن کمک به سفیدتر شدن پوست و بهبود مشکلات پوستی است.

 

نحوه کاشت بذر خیار چنبر محبت

پیش از کاشت باید خاک را آماده نموده و آبیاری کنید. نقاطی را با فاصله 45 سانتی‌متر از یکدیگر برای کاشت بذرها مشخص کرده و در هر نقطه 3 بذر بکارید. بذرها را در عمق 2.5 سانتی‎متری خاک کاشته و منتظر بمانید تا پس از 5 تا 10 روز، جوانه‎ها نمایان شوند. پس از اینکه گیاهان به ارتفاع 10 سانتی‎متری رسیدند، در هر نقطه یک گیاه را انتخاب و مابقی را هرس کنید. برای پیشگیری از تلخ شدن خیارها، همواره خاک آن‌ها را مرطوب نگه دارید.

حتما از قیم برای نگه‌داشتن گیاه استفاده کنید. در هر شاخه بعد از میوه دهی، تنها اجازه رشد دو برگ را داده و ادامه شاخه‌ها را قطع کنید. پس از اینکه ارتفاع گیاه به بالای قیم رسید، انتهای ساقه را ببرید تا رشد طولی متوقف شود. بهترین زمان برای کاشت بذر خیار چنبر در فضای باز، فروردین تا اردیبهشت است. زمان برداشت خیارها نیز از ابتدای تیر ماه تا انتهای مرداد ماه است.

 

نکات پرورش بذر خیار چنبر محبت

اگر خیار چنبر را در گلدان یا باغچه می‌کارید، حتما محل کاشت آن را فضایی آفتاب‌گیر و  پُرنور در نظر بگیرید. برای کاشت در گلدان حتما از قیم (چوب یا یک پایه نگه دارنده) استفاده کنید تا بوته خیار چنبر، فضای زیادی را اشغال نکرده و بهتر رشد کند خاک مناسب برای کاشت خیار چنبر باید بافتی نسبتا سبک داشته و همچنین کمی اسیدی و حاصلخیز باشد.

برای کاشت موفقیت آمیز بذرهای خیار چنبر، بهتر است ابتدا بذر ها را دو روز در آب خیسانده و سپس آن‎ها را در عمق یک سانتی‌‎متری از سطح زمین بکارید. بعد پاشیدن بذرها روی بستر خاک، حتما روی آن‎ها را با یک لایه نازک از خاک پوشانده و برای مرطوب کردن خاک، آب اسپری کنید. بذر خیار چنبر معمولا  پس از گذشت 5 تا 10 روز جوانه می‎زند و رشد سریعی را در پیش می‌گیرد. لازم به ذکر است که خیار چنبر نسبت به سرما حساس بوده و برای رشد به محیطی گرم نیاز دارد.

برای تهیه بذر خیار چنبر استاندارد و مرغوب، خرید خود را از سایت فروشگاه اینترنتی گیاهامی انجام دهید.

نظر جدید
0%

سبد خرید