منو دسترسی

پوکه گل کاری تای سیز خرید پوکه گل کاری، برند تای‌سیز

توضیحات:

دسته بندی محصول : بستر کاشت

برند : تای سیز

نوع بسته بندی : پاکت 4-8 لیتری

این محصول باید کف همه گلدان‌ها ریخته شود و برای زهکشی کاربرد دارد. بسته‌بندی این محصول در اندازه‌های 4- و 8 لیتری موجود است. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد انواع پوکه‌ها به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

38,000 تومان
اندازه بسته

پوکه گُل کاری تایسیز

در گذشته، قبل از اینکه پوکه‌ها وارد بازار شوند، از سنگ ریزه‌ها برای زهکشی گلدان‌ها استفاده می‌شد. اما اشکال سنگ‌ریزه‌ها به خصوص در گلدان‌های بزرگ این بود که وزن گلدان را بسیار سنگین می‌کرد. با تولید پوکه‌های معدنی این مشکل به کلی برطرف شد زیرا پوکه‌ها بسیار سبک بوده و دارای سوراخ‌ها و حفره‌های بسیاری هستند.

پوکه‌ها همگی از کیفیت یکسانی برخوردارند و از خاک رس درست می‌شوند. بنابراین نیازی نیست که نگران کیفیت یا تفاوت آن‌ها باشید. پوکه گل کاری تای ‌سیز، که با نام پوکه لیکاپون یا پوکه معدنی نیز شناخته می‌شود، نگهدارنده رطوبت و بهبود دهنده تهویه بستر است.

این محصول باید کف همه گلدان‌ها ریخته شود و برای زهکشی خاک باید حتماً از پوکه استفاده کنید. بسته‌بندی این محصول در اندازه‌های 4 و 8 لیتری موجود است.

توجه داشته باشید که اگر زهکشی خاک به درستی انجام شود، آب اضافی بعد از هر بار آبیاری از ته گلدان خارج می‌شود. اما اگر زهکشی انجام نشده و در کف گلدان پوکه معدنی ریخته نشود، مقداری آب ته گلدان جمع می‌شود و همین امر باعث پوسیدگی ریشه‌ها می‌شود.

 

موارد استفاده از پوکه گُل کاری تای ‌سیز

به طور کلی پوکه‌های معدنی برای زهکشی خاک گلدان‌ها استفاده می‌شوند، اما گاهی از آن‌ها برای تزئین روی سطح خاک نیز استفاده می‌شود. پوکه گل کاری تای ‌سیز در انتهای گلدان برای سبک سازی بستر و به صورت اختلاط با خاک استفاده می‌شود.

 

مزایای استفاده از پوکه گُل کاری تای ‌سیز

  • بسیار سبک و دارای تخلخل بالا
  • عاری از هر گونه آفت و بیماری
  • ساخت زهکشی مناسب برای گلدان
  • افزایش نفوذ پذیری آب

 

نحوه استفاده از پوکه گُل کاری تای ‌سیز

این محصول سه سایز مختلف دارد. برای گلدان‌های بزرگ باید 8 تا 10 سانتی متر پوکه معدنی را در انتهای گلدان بریزید و برای گلدان‌های کوچک، 2 تا 3 سانتی متر از این محصول کافی است.

برای تمامی گیاهانی که در گلدان کاشته می‌شوند، باید از پوکه و گلدانی که در انتهای آن سوراخ وجود داشته باشد، استفاده کنید. سایز پوکه‌ها را باید با توجه به سایز گلدان استفاده نمایید. برای گلدان‌های سایز کوچک از پوکه گل کاری سایز کوچک تای‌ سیز و برای گلدان‌های بزرگ باید از سایز بزرگ پوکه‌ها استفاده کنید. برای خرید این محصول می‎توانید از طریق سایت گیاهامی اقدام کنید و سفارش خود را ثبت نمایید.

 

 

نظر جدید
0%

سبد خرید