منو دسترسی

کوکوپیت تای‌سیز عنوان محصول

توضیحات:

دسته بندی محصول : بستر کاشت

برند : تای‌سیز

نوع بسته بندی : پاکت 4 لیتری

تخفیف : 0%

 

کوکوپیت تای‌سیز ترکیب شده با پرلیت است و در واقع بستری سبک جهت حفظ رطوبت، افزایش تهویه و تسریع ریشه دوانی گیاه می‌باشد. این محصول در بسته بندی‌های 4 لیتری ارائه می‌شود و می‌تواند شرایط ایده‌آلی را برای رشد گیاهان آپارتمانی شما به وجود بیاورد. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد موارد مصرف کوکوپیت می‌توانید به ادامه مطلب مراجعه نمایید. 

 

25,000 تومان
اندازه بسته

کوکوپیت تای سیز

 خاک کوکوپیت از پوسته نارگیل تهیه می‌شود بنابراین به طور طبیعی ضد قارچ است، و آن را به یک انتخاب عالی برای پرورش بذر تبدیل می‌کند. کوکوپیت همچنین به عنوان اصلاح کننده خاک، تهیه خاک مخلوط گلدانی و همچنین در روش کاشت هیدروپونیک استفاده می‌شود.

کوکوپیت تای سیز ترکیب شده با پرلیت است و در واقع بستری سبک جهت حفظ رطوبت، افزایش تهویه و تسریع ریشه دوانی گیاه می‌باشد. این محصول در بسته بندی‌های 4 لیتری ارائه می‌شود و می‌تواند شرایط ایده‌آلی را برای رشد گیاهان آپارتمانی شما به وجود بیاورد.

کوکوپیت قابل استفاده مجدد نیز می‌باشد. فقط باید آن را بشویید و صاف کنید تا دوباره شاهد عملکرد عالی آن باشید. در مقایسه کوکوپیت با خاک معمولی، باید بگوییم که کوکوپیت آب بسیار بیشتری را حفظ می‌کند و به آرامی آن را به ریشه‌های گیاه می‌رساند. پس برای ایجاد یک بستر کاشت عالی، توصیه می‌کنیم که کوکوپیت تای سیز را امتحان کنید. 

موارد استفاده از کوکوپیت تای سیز

برای رشد بسیاری از گیاهان مانند سرخس، بروملیاد، آنتوریوم و ... از کوکوپیت استفاده می‌شود. خاک کوکوپیت (coco peat) از الیاف پوست میوه و تنه درخت نارگیل تهیه می‌شود و برای انواع گل‌ها و گیاهان آپارتمانی، پرورش بذر و نشاء کاری قابل استفاده است. این خاک در برابر رشد باکتری، قارچ و علف هرز نیز مقاوم است و به همین خاطر است که در میان پرورش دهندگان گل و گیاه، طرفداران بسیاری دارد.

این نوع بستر کاشت اغلب برای گیاهانی که نیاز به آبیاری فراوان دارند، ایده‌آل است و خاک را به خوبی زهکشی کرده و سبک می‌کند. کوکوپیت تخلخل مخلوط گلدان را افزایش می‌دهد. این کمک می‌کند تا خاک دارای هوای کافی باشد و این امر به رشد بهتر ریشه‌ها و  گیاه کمک می‌کند. برخی از گیاهان برای رشد و ریشه دوانی، نیاز دارند که در خاک سبک قرار بگیرند، زیرا ریشه‌های آن‌ها به شدت نازک و شکننده‌اند و نمی‌توانند در خاک‌های باغچه‌ای و سفت، رشد کنند و از بین می‌روند.

 

مزایای کوکوپیت تای سیز

کوکوپیت تای‌سیز یکی از انواع سبک‌کننده‌های خاک با الیاف زیاد است، به همین خاطر وقتی که کود به آن اضافه شود می‌تواند یک محیط کشت هیدروپونیک (بدون خاک) را تشکیل بدهد و به عنوان یک محیط آلی، دارای ظرفیت تبادل کاتیونی بالایی است که اجازه می‌دهد مواد مغذی بر اساس نیاز گیاهان جذب شده و در اختیارشان قرار بگیرند.

کوکوپیت تای‌سیز حاوی تریکودرما طبیعی است که به عنوان یک عامل زیستی در برابر پاتوژن های مضر (عوامل بیماری زای خاک) عمل می‌کند. از طرفی محیطی عالی برای رشد قارچ‌ها و باکتری‌های مفید فراهم می‌کند.

نحوه استفاده از کوکوپیت تای سیز

کوکوپیت به دلیل ظرفیت نگهداری بالای آب شناخته شده است و همچنین در مقایسه با سایر محصولات همچون خزه اسفاگنوم که عملکرد مشابهی دارد، یک محصول نگهدارنده آب عالی و در دسترس است. همچنین یک اصلاح کننده خاک است زیرا خواص فیزیکی خاک را بهبود می‌بخشد. اگرچه ارزش غذایی قابل توجهی ندارد، اما جذب مواد مغذی توسط گیاهان را بهبود می‌بخشد. بنابراین کوکوپیت را باید حتماً با خاک و یا کمپوست مخلوط کنید تا محیط رشد بهتری برای گیاهان ایجاد نمایید. اما می‌توانید از کوکوپیت به تنهایی برای جوانه زدن بذرها یا درست کردن سبزه عید، استفاده کنید.برای استفاده از این محصول بی‌نظیر، باید آن را به مقدار مشخص، با توجه به حجم خاکی که در گلدان دارید، مخلوط کرده و استفاده نمایید.

کوکوپیتی که برای باغبانی استفاده می‌شود عموماً دارای EC و pH پایینی در حدود 5.5 تا 6.8 است. برای ایجاد خاک به منظور باغبانی، مخلوطی از خاک، کمپوست و کوکوپیت را به نسبت‌های 35٪ کوکوپیت، 40-45٪ خاک و 20 - 25٪ کمپوست ترکیب کنید.

همچنین می‌توانید کوکوپیت را به تنهایی با کمپوست مخلوط کنید تا به نسبت 1:1 برسد. اما افزودن آن با خاک و کمپوست برای جلوگیری از شستشوی مواد مغذی توصیه می‌شود زیرا کمپوست سرشار از مواد مغذی است. در باغ‌ها کوکوپیت را می‌توان با کمی شخم زدن محل کاشت در باغ خود وارد خاک کرد. این باعث بهبود ساختار خاک و اضافه کردن مواد آلی به آن می‌شود.

ناگفته نماند که کوکوپیت به تنهایی می‌تواند برای جوانه زدن بذر در سینی‌های جوانه زنی استفاده شود. همچنین خوب است بدانید که کوکوپیت یک ماده مالچ کاری عالی است که از هدر رفتن آب از خاک یا هر ماده‌ای جلوگیری می‌کند. می‌توان آن را به صورت یک لایه روی بستر کشت مورد نظر همچون زمین یا گلدان قرار داد تا رشد بهتری برای گیاهان صورت گیرد.

برای استفاده از کوکوپیت در هیدروپونیک باید ابتدا آن را به درستی بشویید. باید در کشت با روش هیدروپونیک، کوکوپیت را با سنگریزه‌های رسی و کودها و مواد مغذی مورد نیاز مخلوط نموده و استفاده کنید.

برای تهیه کوکوپیت تای‌سیز می‌توانید سفارش خود را در فروشگاه گیاهامی به‌راحتی ثبت کنید تا در اسرع وقت برای شما ارسال شود. 

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%

سبد خرید