منو دسترسی

آموزش کاشت بذر گل شقایق

1400/09/22 در ساعت 16:16:00

گل های شقایق بسیار زیبا هستند. گل شقایق را می توان از بهترین گیاهان برای تکثیر و گل دهی در گلدان و باغچه دانست. در این مطلب درباره آموزش کاشت بذر گل شقایق می خوانیم. کاشت بذر گل شقایق بهترین روش برای تکثیر گل شقایق است. مراحلی که در ادامه بیان می شود برای کاشت بذر گل شقایق است.

آموزش کاشت بذر گل شقایق

آموزش کاشت بذر گل شقایق

گل های شقایق بسیار زیبا هستند. گل شقایق را می توان از بهترین گیاهان برای تکثیر و گل دهی در گلدان و باغچه دانست. در این مطلب درباره آموزش کاشت بذر گل شقایق می خوانیم.

کاشت بذر گل شقایق بهترین روش برای تکثیر گل شقایق است. مراحلی که در ادامه بیان می شود برای کاشت بذر گل شقایق است.

بهتر است در ابتدا بدر گل شقایق را از فروشگاه های معتبر گل و گیاه تهیه کنید. بذر شقایق باید باکیفیت و اصل باشد تا گل های زیبا و باکیفیتی را پرورش دهید. فروشگاه گیاهامی بذرهای گل شقایق را در بسته های آلومینیومی با بهترین کیفیت به دست مشتریان می رساند.

از ویژگی های بذر گل شقایق می توان یه کوچک بودن آن اشاره داشت. می توان آن ها را به تعداد چند عدد در گلدان هایی به شکل مستطیل ساخت.

کاشت بذر گل شقایق در زمین

در کاشت بذر گل شقایق دو نوع کاشت وجود دارد. کاشت در گلدان یا کاشت در زمین است. کاشت بذر گل شقایق در زمین بهتر است در اسفند ماه کمی ماسه یا خاک نباتی را به زمین اضافه کنید. خاک را خیلی خوب بیل زنید. بعد خاک را حتما ضد عفونی کنید. سمپاشی باعث جلوگیری از ورود مورچه و آفت می شود. بذرها را روی زمین بپوشانید و روی آن را با گود گاوی سرند شده تا 1 سانتی متر بپوشانید و پس از تقریبا 10 روز بذرها، جوانه می زنند. جوانه زدن بذرها ممکن است تا دو هفته هم طول بکشد. 


کاشت بذر گل شقایق در گلدان

 1. خاک گلدانتان را به صورت شیاری تا عمقی بین نیم تا یک سانتی متری گود کنید.
 2. بذرها را داخل شیارهای ایجاد شده قرار دهید. بعد روی آن را با یک لایه نازک از خاک و کود پوشانده و سطح خاک را با یک اسپری آبیاری نمایید.
 3. تا زمانیکه بذرها جوانه بزنند، شیوه آبیاری به همان روش اسپری کردن باشد. علت این کار این است که بذرها در خاک جا به جا نشوند و یا در خاک فرو نروند. وگرنه جوانه ها در خاک خفه می شوند.
 4. گلدان باید در محلی باشد که نور خورشید وجود دارد تا بذرها جوانه بزنند.
 5. خاک همیشه مرطوب باشد تا بذرها جوانه بزند.
 6. بذرها بین 2 تا 4 هفته جوانه می زنند.
 7. اگر جوانه ها متراکم هستند، مقداری از جوانه های ضعیف را از گلدان حذف کنید. با این کار فضای کافی برای رشد جوانه های دیگر ایجاد می شود.
 8. تقریبا بعد از 12 هفته گلهای زیبای شقایق می رویند.

نوع بذر گل شقایق

این بذر از نوع بذور سلکسیون می باشد. این بذرها به دست اصلاحگران تولید نمی شود. در تولید این بذور، دو لاین یا دو گیاه با کیفیت زیاد را به صورت بسته گرده افشانی کرده و بذرهای سلکسیون به وجود می آید.

 • برای خرید بذر خوب و مرغوب به نکات زیر دقت شود.
 • از شرکت های معتبر بذور را تهیه کنید.
 • بذرهایی که شکل و اندازه و وزن یکی دارند، مرغوب هستند.
 • قوه نامیه بذرها بیشتر از 80 درصد باشد.
 • در بسته بندی هیچ بذر آسیب دیده و شکسته شده ای وجود نداشته باشد.
 • از رنگ و بوی برها می توان به کیفیت آن ها پی برد.

قیمت بذر گل شقایق

برای خرید بذر گل شقایق باید به کیفیت آن توجه زیادی کرد. بذرهای باکیفیت در زمان کوتاهتری جوانه می زنند و گل های شاداب و زیباتری هم دارند.

همانگونه که در بالا به آن اشاره شد، بذرهای گل شقایق در بسته های آلومینیومی به قیمت 5000 هزار تومان در فروشگاه معتبر و آنلاین گیاهامی به فروش می رسد. بذرهای گل در فروشگاه گیاهامی چه در تهران و چه در شهرستان در کوتاهترین زمان درب منزل تحویل مشتری داده خواهد شد.

درباره گل شقایق

گل شقایق بیشتر یکساله است. خیلی کم ممکن است که دو ساله هم باشد. در مزارع کشاورزی این گل را به عنوان علف هرز می دانند. گونه های گوناگونی از این گل وجود دارد. مثلا گونه وحشی آن در کشور ما به وفور وجود دارد و در دامنه کوه ها و مزارع و دشت ها به صورت خودرو می رویند.

گل های شقایق به طور منفرد در انتهای ساقه اصلی و شاخه فرعی روییده و گل ها حالتی افتاده دارند. اندازه قطر هر گل بین 30 تا 80 میلی متر است. بیشتر به رنگ قرمز و بنفش و خیلی کم ارغوانی و سفید هستند. نوع وحشی این گل به صورت قرمز گلگون است.

از اواخر قرن نوزدهم میلادی با انجام پرورش در باغ ها رنگ های مختلفی از این گل به رنگ سفید و صورتی و شاه بلوطی تیره به وجود آمده است.

نگهداری از گل شقایق

 1. بعد از کاشت بذر گل شقایق و جوانه زدن و گل دادن آن ها باید نگهداری خوبی هم از گل ها داشت. در کل نگهداری از گل شقایق خیلی راحت است. شرابط محیطی گل شقایق را به صورت زیر بیان می کنیم.
 2. شقایق در خاک هایی که حاصلخیز است و زهکشی بالایی دارد، رشد خیلی خوبی می کند. بهترین خاک، مخلوط خاک باغچه و خاک برگ است.
 3. گل های شقایق به محیط های خشک سازگاری دارند. خیلی نیازی به آب ندارند. آبیاری را طوری انجام دهید که خاک گلدان کاملا خشک شده باشد.
 4. گل شقایق به نور کافی و مناسب خورشید برای رشد احتیاج دارند.
 5. بهترین دما برای گل های شقایق دمای 21 درجه است ولی تا دمای 15 درجه سانتیگراد را هم حمل می کنند.
 6. گل های شقایق خیلی هم از حشرات و آفات آسیب می بینند. رطوبت زیاد خاک در طول رشد گل شقایق باعث می شود تا بیماری قارچی برای گیاه به وجود آید. حالت غرقابی برای گیاه مضر است و به آن آسیب می زند.
 7. گلدان در هنگام کاشت بذر گل شقایق باید زهکشی شده باشد.
 8. گل شقایق برای بالکن و تراس بسیار مناسب است.
سخن اخر

کاشت بذر گل شقایق خیلی کار سختی نیست و نگهداری از آن ها هم بسیار راحت است. با نکاتی که در این مطلب ارائه شد می توانید گل های زیبایی از شقایق را در باغچه و یا گلدان خود داشته باشید.


بهترین کود برای بونسای

1400/09/28 در ساعت 15:58:03

برای نگهداری درست و اصولی از بنسای باید به مواد مورد نیاز برای رشدش توجه کرد. اگر می خواهید بنسای شما رشد خوبی را داشته باشد، خرید بهترین کود بنسای را فراموش نکنید.

بهترین کود برای بونسای

مشخصات بهترین بذر گل نیلوفر

1400/09/22 در ساعت 16:30:44

برای خرید بهترین بذر گل نیلوفر بهتر است درباره مشخصات آن کمی اطلاعات کسب کنید و سپس بهترین بذر گل نیلوفر را انتخاب کرده و با نحوه کاشت درست، آن را بکارید. یک بذر خوب در زمان مناسبی رشد کرده و سبز می شود. بذر خوب در نور کم هم می تواند رشد کند و بالا بیاید ولی نور باید کافی باشد.

مشخصات بهترین بذر گل نیلوفر

کاشت بذر گل میخک

1400/09/22 در ساعت 16:00:47

گل میخک با نام علمی Dianthus شناخته شده است. این گل توسط گیاه شناسی یونانی به نام تئوفرستوس کشف شد. این گل در ابتدا دیانتوس نامیده شد. گلی بومی در نزدیکی خاور میانه است. در این مقاله تحت عنوان خرید بهترین بذر گل میخک به نحوه کاشت و ویژگی های بذر میخک می پردازیم.

کاشت بذر گل میخک

کاشت بذر گوجه فرنگی

1400/09/22 در ساعت 15:28:48

گوجه فرنگی هم مانند دیگر گیاهان نیاز به محیطی ایده ال دارد تا بتواند رشد کند. کاشت و خرید بهترین بذر گوجه فرنگی را در این مطلب بررسی می کنیم، تا نحوه رشد خوب و خوشمزه تر شدن گوجه فرنگی هایتان را یاد بگیرید. گوجه فرنگی در شرایط و محیط های خاصی رشد می کند و در همه نقاط کشور نمی تواند رشد کند.

کاشت بذر گوجه فرنگی

ویژگی های بهترین بذر چمن

1400/09/22 در ساعت 15:18:21

چمن یک نوع گیاه پوششی است که برای پوشاندن سطح خاک و باغچه مناسب است که باعث سرسبزی در آن می شود . از طرفی دیگر، باعث از بین رفتن آلودگی های صوتی و هوا می شود. محیط را مرطوب می کند و باعث ایجاد خنکی در فضا می شود. طراوت چمن بسیار زیاد است که هیچ نوع دیگری از گیاهان پوششی دارای این خصوصیت نیستند. در ا

ویژگی های بهترین بذر چمن

موارد مهم در کاشت و خرید بهترین پیاز گل

1400/09/15 در ساعت 16:31:00

برای کاشت بعضی از گل ها باید پیاز آن ها را بکاریم. این نوع از گیاهان، غده هایی از نوع پیاز دارند. این پیازها را باید درون خاک باغچه و یا گلدان قرار داد تا به مرور رشد کنند و گل دهند. در این مقاله تحت عنوان خرید بهترین پیاز گل به آشنایی با انواع پیاز و کاشت آن ها می پردازیم.

موارد مهم در کاشت و خرید بهترین پیاز گل
نظر جدید
0%

سبد خرید