منو دسترسی

کاشت بذر گوجه فرنگی

1400/09/22 در ساعت 15:28:00

گوجه فرنگی هم مانند دیگر گیاهان نیاز به محیطی ایده ال دارد تا بتواند رشد کند. کاشت و خرید بهترین بذر گوجه فرنگی را در این مطلب بررسی می کنیم، تا نحوه رشد خوب و خوشمزه تر شدن گوجه فرنگی هایتان را یاد بگیرید. گوجه فرنگی در شرایط و محیط های خاصی رشد می کند و در همه نقاط کشور نمی تواند رشد کند.

کاشت بذر گوجه فرنگی

کاشت و خرید بهترین بذر گوجه فرنگی

گوجه فرنگی هم مانند دیگر گیاهان نیاز به محیطی ایده ال دارد تا بتواند رشد کند. کاشت و خرید بهترین بذر گوجه فرنگی را در این مطلب بررسی می کنیم، تا نحوه رشد خوب و خوشمزه تر شدن گوجه فرنگی هایتان را یاد بگیرید. گوجه فرنگی در شرایط و محیط های خاصی رشد می کند و در همه نقاط کشور نمی تواند رشد کند.

بذر گوجه فرنگی

برای خرید بهترین بذر گوجه فرنگی باید آن را انتخاب کنید که در منطقه زندگی شما خوب رشد می کند. برخی از انواع هیبرید گوجه فرنگی به همه محیط ها مقاوم است و می تواند رشد خوبی هم داشته باشد.

یک نوع گوجه فرنگی را باید برای کاشت از طریق بذر انتخاب کنید. بذرهای مختلفی در بازار هستند که هر کدام دارای اندازه، طعم و شکل به خصوصی هستند. اندازه یک گوجه فرنگی می تواند اندازه یک توپ تنیس باشد تا اندازه های بزرگتری مثل توپ بیسبال باشد. روش رشد گوجه فرنگی به انتخاب بذر گوجه فرنگی بستگی دارد.


کاشت بذر گوجه فرنگی

از بذرهای خشک گوجه فرنگی گیاهامی انتخاب کنید. این بذرها می توانند بیشترین عملکرد را در رشد داشته باشند که البته بذرهای گوجه فرنگی دارای دو مدل رشد هستند. کاشت نشاء آسانترین مدل رشد برای گوجه فرنگی ها است.

رشد گوجه فرنگی و کاشت بذر گوجه فرنگی باید در زمان معینی از سال انجام شود. گیاه گوجه فرنگی بسیار نور دوست است. پس بهتر است با انتخاب بهترین بذر گوجه فرنگی آن را در اواخر بهار و تابستان کاشت شود. اگر در این فصول کاشت بذر گوجه فرنگی انجام شود، بسیار پربارتر می شوند.

گیاه گوجه فرنگی بهتر است کهحداقل دو هفته پس از اولین تاریخ یخبندان یا زمانی که دمای شبانه کمتر از 50 درجه فارنهایت (10 درجه سانتیگراد) نیست و دمای روز نیز کمتر از 90 درجه فارنهایت (32 درجه سانتیگراد) می باشد، کاشته شوند.

مراحل کاشت بهترین بذر گوجه فرنگی

 1. اگر می خواهید بذرهای گوجه فرنگی را در محیط داخل بکارید باید، که 6 تا 8 هفته از تاریخ پیش بینی شده برای انتقال نشاء ها به باغ گذشته باشد و این کار انجام گیرد.
 2. بهتر است یک دماسنج خاک برای کاشت بتر بذرهای گوجه فرنگی همراه داشته باشید. دمای خاک باید 50 درجه فارنهایت باشد. البته شاید در مقابل لا آب و هوای بهتر این مقدار دما خیلی هم مناسب نباشد، پس بهتر است دمای خاک باغ را با دماسنج اندازه گیری کنید. تست دمای خاک برای کاشت درست بذر گوجه فرنگی ها مناسب تر است.
 3. خوب است برای کاشت بذر یک تقویم زراعی همراه داشته باشید.

با کاشت بذرهای جدا شده از پوجه فرنگی می توانید گوجه فرنگی بکارید. اگر گوجه فرنگی آبدار و خوبی را دارید می توانید بذرهای آن را نگهداری کنید.

 • مطمئن باشید که گوجه فرنگی شما سالم است.
 • قبل از برش بذرها باید گوجه فرنگی کامل رسیده باشد.
 • گوجه فرنگی را به دو نیم تقسیم کنید . خیلی راحت بذرها را از قسمت گوشتی گوجه ها جدا کنید.
 • بذرها را با یک قاشق می توانید جدا کنید و داخل یک ظرف قرار دهید.
 • بذرهای گوجه فرنگی را درونآب گوجه قرار دهید. بذرهای گوجه فرنگی قبل از اینکه خشک شوند، و درون آب گذاشته شوند، باید از فرایند تخمیر گذر کنند. داخل یک بطری را با دانه ها و کمی گوشت گوجه فرنگی پر کرده و با یک پوشش پلاستیکی درب آن را ببندید. چند سوراخ روی پلاستیک برای جریان هوا بر روی آن ایجاد نمایید.
 • بذرها باید دو بار در روز تکان داده شوند و به زمان تخمیر بیشتری نیاز دارند.
 • ظرف درپوش دار را در جایی قرار دهید که دمای آن 70 درجه فارنهایت باشد. به مدت دو تا سه روز بذرها را در همین مکان قرار دهید.
 • دو بار در روز بذرها را با یک تکه چوب تکان بدهید.
 • پس از چند روز می بینید که عصاره و گوشت های گوجه فرنگی جدا شده و بذرها به سمت پایین رفته اند.
 • بذرها را با آب گرم تمیز بشویید.
 • بذرای وجه فرنگی را ضد عفونی و استریل کنید. در یک قاشق سرکه سیب به مدت یک ربع قرار دهید.

ویژگی بهترین بذر گوجه فرنگی

 • بذر گوجه فرنگی در انواع مختلف سیاه، زرد و سبز وجود دارد. در ایران بیشتر نوع قرمز آن را دیده ایم.
 • بهترین بذر گوجه فرنگی قرمز و آبدار است.
 • در ایران نوع گرد و کشیده بیشتر کاشت می شود.
 • باید نژاد مناسب برای کاشت در هر اقلیم انتخاب شود.
سخن آخر

در این مطلب درباره نحوه کاشت و همچنین تهیه بهترین بذر گوجه فرنگی مواردی بیان شد. برای آنکه خرید بهترین بذر گوجه فرنگی را داشته باشید می توانید آن را از سایت گیاهامی تهیه نمایید و مطمئن باشید که خرید بذر سالم و عاری از باکتری انجام داده اید. 

بهترین کود برای بونسای

1400/09/28 در ساعت 15:58:03

برای نگهداری درست و اصولی از بنسای باید به مواد مورد نیاز برای رشدش توجه کرد. اگر می خواهید بنسای شما رشد خوبی را داشته باشد، خرید بهترین کود بنسای را فراموش نکنید.

بهترین کود برای بونسای

مشخصات بهترین بذر گل نیلوفر

1400/09/22 در ساعت 16:30:44

برای خرید بهترین بذر گل نیلوفر بهتر است درباره مشخصات آن کمی اطلاعات کسب کنید و سپس بهترین بذر گل نیلوفر را انتخاب کرده و با نحوه کاشت درست، آن را بکارید. یک بذر خوب در زمان مناسبی رشد کرده و سبز می شود. بذر خوب در نور کم هم می تواند رشد کند و بالا بیاید ولی نور باید کافی باشد.

مشخصات بهترین بذر گل نیلوفر

آموزش کاشت بذر گل شقایق

1400/09/22 در ساعت 16:16:36

گل های شقایق بسیار زیبا هستند. گل شقایق را می توان از بهترین گیاهان برای تکثیر و گل دهی در گلدان و باغچه دانست. در این مطلب درباره آموزش کاشت بذر گل شقایق می خوانیم. کاشت بذر گل شقایق بهترین روش برای تکثیر گل شقایق است. مراحلی که در ادامه بیان می شود برای کاشت بذر گل شقایق است.

آموزش کاشت بذر گل شقایق

کاشت بذر گل میخک

1400/09/22 در ساعت 16:00:47

گل میخک با نام علمی Dianthus شناخته شده است. این گل توسط گیاه شناسی یونانی به نام تئوفرستوس کشف شد. این گل در ابتدا دیانتوس نامیده شد. گلی بومی در نزدیکی خاور میانه است. در این مقاله تحت عنوان خرید بهترین بذر گل میخک به نحوه کاشت و ویژگی های بذر میخک می پردازیم.

کاشت بذر گل میخک

ویژگی های بهترین بذر چمن

1400/09/22 در ساعت 15:18:21

چمن یک نوع گیاه پوششی است که برای پوشاندن سطح خاک و باغچه مناسب است که باعث سرسبزی در آن می شود . از طرفی دیگر، باعث از بین رفتن آلودگی های صوتی و هوا می شود. محیط را مرطوب می کند و باعث ایجاد خنکی در فضا می شود. طراوت چمن بسیار زیاد است که هیچ نوع دیگری از گیاهان پوششی دارای این خصوصیت نیستند. در ا

ویژگی های بهترین بذر چمن

موارد مهم در کاشت و خرید بهترین پیاز گل

1400/09/15 در ساعت 16:31:00

برای کاشت بعضی از گل ها باید پیاز آن ها را بکاریم. این نوع از گیاهان، غده هایی از نوع پیاز دارند. این پیازها را باید درون خاک باغچه و یا گلدان قرار داد تا به مرور رشد کنند و گل دهند. در این مقاله تحت عنوان خرید بهترین پیاز گل به آشنایی با انواع پیاز و کاشت آن ها می پردازیم.

موارد مهم در کاشت و خرید بهترین پیاز گل
نظر جدید
0%

سبد خرید